Syntetické paruky, které prodávám jsou možné i teplotě upravovat, tudíž není potřeba hloubková regenerace ve speciálních salonech, ale tuto regeneraci si uděláte sami doma. A to velmi jednoduše.

Pokud uvidíte, že paruka začíná chemlonovatět, krepatět – hlavně konce (je to logické, kdy tření vlasu o oděv, či v zimním období o šály a čepice), tak není nic jednoduššího, než vzít žehličku na žehlení vlasů (takovou, kde je možné nastavovat stupně teploty na nejnižší) a vlasy přežehlit.

 

Pokud nevlastníte žehličku, je možné vlasy na chvilku ponořit do vroucí vody, či vroucí vodou přelít a následně pročesávat a toto opakovat do chvíle, než bude vlákno narovnané.

Na syntetické paruky je vhodnější používat hřebeny se zaoblenými zuby a s širokým rozestupem mezi jednotlivými zuby.

POSTUP PŘI POUŽITÍ ŽEHLIČKY

– vlasy opatrně pročešeme a přežehlíme. Žehlíme na nejnižší stupeň teploty, zhruba okolo 180. Pokud si nejste jisti, vyzkoušejte někde na zadním pramínku, jak se vlas chová.

UPOZORŇUJI, ŽE NÉ VŠECHNY SYNTETICKÉ PARUKY LZE TEPLOTNĚ UPRAVOVAT. VĚTŠINA PARUK, KTERÉ JSOU K DOSTÁNÍ V ČECHÁCH, TAKTO UPRAVOVAT NELZE.

 

 

 

POSTUP PŘI POUŽITÍ HORKÉ VODY

– paruku opatrně pročešeme, a vložíme do hrnce s vroucí vodou, nevaříme

– vlasy opatrně vyjmeme, dáme si pozor abychom se nespálili a ještě horké, né vařící, pročešeme tak, až se krepatá část vlasů ztratí a narovná. Případně postup opakujeme tak dlouho, až budou vlasy zase krásné a rovné. Následně pak paruku upravte dle přání

– další úprava je již na vás, zda vytvoříte kudrny, či splývavé vlny.