DOPORUČENÁ STAROSTLIVOST PMU  OBOČÍ

Zahojený výsledek obočí závisí jak na práci stylistky, tak ale hlavně na domácí péči klientky a v neposlední řadě na vlastním těle a to jak pigment přijme.

Pmu obočí je nutné udržovat v čistotě a suchu. Neudržovat obočí mastné či vlhké.

VDEN ZÁKROKU

Zhruba půl hodiny po aplikaci otřete vlhkým tamponkem obě obočí, následně jemně osušte. Pokud vás pokožka pne a pociťujete nutnost namazat, můžete namazat opravdu lehkou vrstvičku. Většinou ale stačí jen každý večer lehce máznout.

Toto budete opakovat každou hodinu a půl minimálně 4x až 5x než půjdete spát.

Tento proces je velice důležitý, protože lymfatický systém se bude snažit ránu zacelit a vytvořit stroupek. To se nesmí stát, jinak stroupek vytlačí pigment a v pokožce nic nezůstane.

DRUHÝ DEN PO ZÁKROKU

Pokud lymfa ještě vytéká, otírejte do doby, než zaznamenáte, že nevytéká. Od této doby již necháváte obočí být. Jen občas, při pocitu pnutí, můžete lehce namazat – bez vytírání. Nesmíte to ale s mastičkou přehánět. Obočí nesmí být mastné. Mazaní je opravdu pouze při pocitu pnutí. Tak jako nesmí být obočí mastné, nesmí být ani přesušené. U mastné pleti se mazat nedoporučuje. Pokožka se o promazání postará sama.

Takto mazat pokračujete než se vyloupou stroupky, je ale důležité dbát na to, aby jste mazáním stroupky nestrhli.

Jakmile se začnou stroupky vylupovat, nijak tomu nepomáháte. Musíte je nechat samovolně odpadnout.

Pigment po vyloupnutí stroupků bude světlý, může se zdát, že tam ani není. Neplašte, je to běžný proces. Pigment se v podkoží usazuje min 6 týdnů a během tohoto procesu se jeho intenzita ještě mění. Po zahojení je pak zas o něco intenzivnější. Proto je nutné udělat korekci až v 6 či 8 týdnu.

DOPORUČENÍ NA NÁSLEDUJÍCH 14 DNÍ

Je nutné se vyhnout jakémukoliv slunění, nevystavovat se slunci, nechodit do sauny, do vlhkých prostor jako jsou páry, vyhnout se bazénům, nadměrnému pocení, vyhnout se cvičení, aby se obočí pod stroupkem nepotilo.

Nepoužívejte žádnou dekorativní či pečující kosmetiku na oblast tetování.

Tetování udržujte v čistotě od prachu občasným otřením vlhkým tamponkem tak, aby jste nestrhly stroupky a následným opatrným vysušením.

Dbejte na to, aby jste např při oblečení nezavadily o tetovanou část, stejně tak při spánku se snažte neotřít o polštář.

 

DOPORUČENÁ STAROSTLIVOST PMU  RTŮ

V DEN ZÁKROKU

V den zákroku jsou rty více či méně oteklé. Je to běžný stav a otoky do pár hodin či druhého dne odezní.

Musíme být opatrní s jakoukoliv konzumací nápojů a jídla. Dodržujeme tzv. „bílou“ dietu, kdy nekonzumujeme žádné nápoje a potraviny, které barví.

Rty budou první dva dny citlivé. Vyhněte se jakémukoliv mechanickému poškození, např i líbání se v těchto dnech nedoporučuje a jakoukoliv konzumaci nápojů je dobré provádět s brčkem.

Několikrát za den otíráme rty vlhkým tamponkem aby jsme zabránili usazení lymfatické tekutiny a vytvoření většího stroupku. Jakmile začnete pociťovat pnutí a stahování, začnete hydratovat. Opět platí – hydratovat, nikoliv mazat něčím mastným.

DALŠÍ DNY

Loupání stroupků je u rtů nejrychlejší z celé pmu kolekce. Nicméně je to nejméně příjemná část. Rty mohou svědit a stahovat se. Proto je důležité rty pravidelně udržovat hydratované.

Pokud se objeví opar, mazejte místo herpesinovou mastí, která je volně k prodeji v lékárnách.

Pokožka se bude v následujících dní loupat, nijak pokožce s loupáním nepomáháme, musíte vydržet. Po vyloupnutí je pigment skoro neviditelný, ale v průběhu cca 6ti týdnů se ještě probarvuje. Finální a konečné probarvení vidíme nejdříve za 8 týdnů, proto je korekce až po této době. Nelekat se tedy, že tam není žádný pigment. Každopádně ale počítat s tím, že pigment na rtech zesvětlá min o 50 až 80 procent a zahojené výsledky jsou decentní. Pokud je přání intenzivnější efekt rtěnky, je nutné několik korekcí a doplnění pigmentu.