PERMANENTNÍ MAKE-UP

Permanentní make-up je dočasná (semi-permanentní) technika úpravy obočí či rtů a linek. Aplikace provádí vždy v nejvrchnější vrstvičce pokožky, v epidermis. Díky tomu je přirozené a žádoucí, že permanentní make-up po čase vlivem UV záření, mizí. Cílem PMU není nahradit make-up jako takový, ale pouze podtrhnout přirozený vzhled tak, aby nebylo poznat, že o permanentní make-up jde. Kde je potřeba, úprava doplní, vyrovná lehkou asymetrii či upraví tvar tak, aby výsledek vypadal stále přirozeně. Hlavním cílem permanentního make-upu je přirozený vzhled. U rtů např. nelze zhotovit zvětšení u linek zase tvorbu tam, kde se klient běžně líčí a pod.

Permanentní make-up je vždy po aplikaci výrazný, intenzivní. Po vyhojení pokožky (což je nejdříve po cca 6 až 8 týdnech, se pigment plně ustálí ve vyhojené pokožce a je o cca 40 i 50% světlejší (vše závisí na typu pokožky a zvolené technice).

Formy u obočí je nutné vytvořit o malinký kousek širší, protože po vyhojení se obočí zúží  o 15 až 20 procent, proto se nebojte, když vám formu zakreslím o něco širší, než by jste chtěly – výsledný vyhojený vzhled tak široký nebude. Je to jen forma, která udává tvar a pracuje se pouze uvnitř formy.

V závislosti na typu pokožky a péče po zákroku je v průměru obočí viditelné 1,5 až 2  roky. Lidé s autoimunitními poruchami či jinými zdravotními komplikacemi mohou mít tuto dobu zkrácenou v závislosti na uchycení pigmentu a jsou nutné častější korekce, než se pigment úplně usadí. Jsou věci, které může ovlivnit artista, situace, které může ovlivnit klient, ale jsou i situace, které ovlivnit nejde a výsledný vzhled se dle nich bude řídit a to je např. uchycení pigmentu v pokožce a jeho vybarvení.

V mém salónu nabízím tři techniky úpravy obočí a to microblading, machine hairstroke a powder brows. Dále nabízím i úpravu rtů technikou Celovýplň Aquarelle – jde o celovýplň rtů, která je velice přirozená. Tetování očních linek provádím také v přirozeném vzhledu a to jemnou mezi řasovou linku, či lehce prostínovanou, doplněnou o kratší, či delší ocásek.

 

TECHNIKY PERMANENTNÍHO MAKE-UPU OBOČÍ:

MICROBLADING

Tato technika je prováděna čepelkou složenou z tenkých jehel poskládaných do půlkruhu, která zapraví do nejvrchnější vrstvy kůže pigment. Tento postup se provádí ručně pomocí sterilních a jednorázových nástrojů.

Samotný microblading je vhodný pro spíše sušší pokožku až smíšenou, mladší a hlavně bez viditelných nerovností jako jsou výrazné vrásky, hluboké póry či výrazné jizvy. Pokud je vlastní obočí světlé či s menším procentem vlastních chloupků, je možné do microbladingu připojit i tzv. shadding (stín), který dodá obočí hloubku. Tento shadding je možné udělat jak při první návštěvě tak i při korekci (doporučuji spíše druhou variantu), kdy se uvidí kam je potřeba stín přidat v závislosti na vyhojeném výsledku a to jak pokožka přijala pigment.

Zpravidla technikou microblading nelze překrýt staré pmu, či předělat. Jsou ale i výjimky, kdy i staré pmu lze technikou microblading předělat – např světlé pmu v jemných narůžovělých tónech, užší formy a kdy je staré pmu v reálných chloupkách a není mimo formu. Pokud je starší pmu stále šedé, hodně výrazné, mimo formu vlastních chloupků, je nutné nejdříve odstranění.

Permanentní makeup microblading.

Permanentní makeup microblading.

MACHINE HAIRSTROKE

Tato technika je také technikou vláskování, kdy jsou ale jednotlivé chloupky/tahy tvořeny strojkem a jednorázovou cartridge vhodně zvolenou na daný typ pleti. Tato technika je vhodná na skoro všechny typy pleti i mastnější, jen vždy mějte na paměti, že vláskové techniky nevyniknou na nerovné pokožce. Pokud je tedy pokožka výrazně nerovná např z důvodu hlubších pórů a pod, je lepší zvolit pudrové obočí.

Zde tvořím obočí jednotlivými tahy tak, aby výsledný vzhled byl smyslný a krásně podtrhl přirozený vzhled s upraveným obočím. Na první podhled se může zdát, že efekt je rozcuchaného obočí, ale není tomu tak. Zde jde vlastně o tu nejtěžší techniku na poli pmu a i o tu nejpřirozenější, protože lze za pomoci strojku dosáhnout pudrovějšího efektu, nebo naopak výrazného, kdy linie jsou ostré, nebo i efektu že chloupek je na koncích jemný ale tam kde v přirozeném obočí je intenzita, zase intenzivní. Zde je vždy zákres formy a main line (hlavních chloupků) je neméně důležitou částí. Vše se tvoří individuálně a přesně na míru klientce. Vždy se kopíruje vlastní růst chloupků tak, aby obočí působilo jako kdyby nebylo nikdy trháno a bylo tak jak mělo být. Za mne je tato technika tou nejkrásnější možnou úpravou obočí – dá se vytvořit intenzivní, nebo naopak velice jemné obočí a já tuto techniku naprosto miluji. Vždy se vše vytvoří přesně na míru klientce či klientovi.

Tuto techniku doporučuji např lidem s alopecií.

PMU machine hairstroke

PMU machine hairstroke

 

POWDER BROWS/PUDROVÉ

Tato technika je vhodná pro všechny typy pleti. Jde o dle mého nejintenzivnější techniku – díky ní se dá obočí udělat ohraničené nebo ale i velice jemné, jen poprášené pudrem. Vše opět v souladu s klientčiným přáním a možností typu pokožky.

Tato technika se tvoří pomocí strojku kdy se stínuje v různých poměrech a možnostech. Lze vystínovat v různých kombinacích jako je např světlejší do ztracena přechod u kořene nosu s gradací intenzity na ocásek obočí, či ta nejintenzivnější část bude na spodní linii, nebo uprostřed obočí. Fantazii se meze nekladou.

Tato technika nejvěrněji imituje nalíčené obočí pomocí štětečku a pudru. Proto název pudrové obočí.

Pmu pudrové obočí.

Pmu pudrové obočí.

PERMANENTNÍ MAKEUP RTŮ:

AQUARELLE CELOVÝPLŇ

Nebo-li efekt rtěnky.

Toto je krásná technika úpravy rtů, kdy se rty upravují jednotnou barvou, která se co nejlépe spojí s vlastní barvou rtů.

Rty tak působí šťavnatým a zdravým dojmem. Mají definovaný tvar ale bez výrazné kontury. Zahojený výsledek pak působí velice přirozeně, že nepoznáte, že jde o permanentní makeup dokud neuvidíte fotku před a po.

Permanentní makeup rtů

Permanentní makeup rtů po aplikaci. Pigment je intenzivní. Vyhojený výsledek bude o cca polovinu světlejší a přirozenější.

 

POSTUP ZÁKROKU

Po předchozí konzultaci (většinou online – email, zprávy na instagramu či fb stránce, kdy mi zašlete všechny informace které potřebuji znát – fotografie a informace o zdravotním stavu), si s klientkou určíme techniku a možnosti permanentního makeupu. Dle toho se pak vyměřuje forma a dělají zákresy, ať už u obočí, nebo rtů či linek.

Poté, co je zakreslena a zkonzultována forma, jde se tetovat. V rámci co největšího omezení anestetik, jsou zákroky bez něj. To je použito jen v případech, které to vyžadují (citlivější klienti, či vybraná technika). Pro vyhojené výsledky ale doporučuji tento krok odložit na co nejdelší čas, nejlépe ho úplně přeskočit. Anestetikum, ať primární nebo sekundární, narušuje strukturu pokožky a tetuje se na ní velice špatně. To vede k většímu traumatu, nemožnosti určit správnost hloubky a v neposlední řadě i prodloužení zákroku a horším vyhojeným výsledkům. A to je škoda. Proto se tomu vyhýbám. Vzhledem k tomu, že jakákoliv aplikace je v první vrstvičce pokožky, epidermis, např obočí je skoro bezbolestné a klientky mi u něj usínají. U rtech je nutné počítat s chvilkovým diskomfortem.

Jakmile je hotovo, klientka je poučena o starostlivosti, dostane domů vše potřebné, včetně textového manuálu jak se o pmu starat.

Pigment po zákroku bude hodně výrazný, hodně sytý. Bude to změna. Ale nebojte – vyhojený výsledek je pak vždy úplně jiný, než těsně po zákroku či v době cca 10ti dní. Je vždy nutné přečkat dobu než se vyloupou poslední stroupky (pozor – nesmí se násilně odstraňovat – vždy se musí nechat až se samovolně vyloupou).

PŘI A PO ZÁKROKU

– je běžné, že při zákroku je cítit lehčí či o něco větší bolestivý pocit

– je běžné, že po zákroku může být oblast zarudlá, podrážděná i opuchlá – tyto projevy však samovolně zmizí. Rty mají tendenci otékat o něco více

POKUD SE CHYSTÁTE K MOŘI OBJEDNÁVEJTE SE NEJDÉLE 30 DNÍ PŘED ODLETEM A NEJDŘÍVE 14 DNÍ PO PŘÍLETU (dle stavu pokožky po slunění – pokožka nesmí být v zápalu).

Pokud bude nutné z jakéhokoliv důvodu svůj termín zrušit, prosím o napsání mi, že se např ze zdravotního hlediska musí zákrok přesunout (rýma, nachlazení a pod) a poprosím o omluvu nejpozději 24h předem.

Prosím počítejte s procesem hojení, kdy bude nutné na pokožku nepoužívat nic jiného, než doporučený produkt (do oblasti PMU nesmí přijít žádný makeup či mastné krémy min. 14 dní).

Objednávky svého termínu můžete pohodlně provést

ZDE