ZÁKLADNÍ ZPRACOVÁNÍ

Paruky zde prodávané můžeme rozdělit do dvou kategorií – paruky syntetické a paruky z pravého vlasu. Každá má svá pro a proti, nicméně obě varianty jsou co do vzhledu skoro nerozeznatelné od vlastních vlasů.

Základní verze je ručně zpracovaná přední část (někdy zvaná filmová ofinka) která je po obvodu obličeje a sahá více či méně na temeno hlavy. Strojní část (vlasové třásně) je pak na zadní části hlavy. Ruční zpracování je možné udělat i na celé paruce (celopoutkovaná paruka) , kdy je možné pěšinku rozhrnout po celém obvodu hlavy.  Tyto paruky jsou ale již cenově výš, než varianty základních modelů. Avšak u každé varianty je možné rozhrnout pěšinku na jedné či druhé straně. Všechny paruky zde nabízené je možné vyčesávat do culíků, drdolů a zhotovovat různé účesy. Mají tak větší škálu možností úprav.

Pohled na základní zpracování podkladu 

 

Vlasy jsou poutkované na tenkém monofilovém podkladu, či jemném tylu, který imituje lidskou kůži. Tento podklad existuje v mnoha barevných variací a hustoty řazení.  Na něj je pak ručně poutkovaný vlas po vlasu až do přirozeného přechodu. Vlasová linie je pak s pečlivostí poutkována tak aby byl přechod co nejpřirozenější. Vlasy jsou zde cíleně kladeny tak, aby imitovaly realistický přechod. Při rozhrnutí kdekoliv v ručně poutkované části máte dojem vlastního růstu vlasů. Tyto variace paruk bývají lehčí než paruky vyrobené ze strojových třásní a tudíž poskytují komfortnější pocit nošení. Možné plusy a mínusy se můžete dočíst v návodech Klady a zápory

Každá zde prodávaná paruka je opatřena pokrývkou hlavy pod paruku a třemi i více hřebínky, které pomáhají přichytit paruku k vlastním vlasům, či právě zmiňované čepičce.

 

VLASOVÝ MATERIÁL U PARUK Z PRAVÝCH VLASŮ

Nabízím zde vlasy peruánské, brazilské, malayské a další v barvené ale i panenské kvalitě. Vlasy v panenské kvalitě jsou ve své přirozené barvě tmavé či mají tmavě hnědé odstíny. Tyto vlasy jsou pochopitelně ve světlých tónech, hnědých, či zrzavých nesehnatelné. Proto jsou podle přání trhu zpracovávány barvením – dále si je pak můžete barevně doladit v pohodlí domova a dle svého přání. Pokud je přání nebarvený vlas a určitý jeho typ (evropské, či rovnou české), je dobré kontaktovat vlásenkářskou výrobu, která zhotovuje paruky na míru. Zde naleznete paruky univerzální. 

 

VLASOVÝ MATERIÁL U SYNTETICKÝCH PARUK

Syntetické paruky jsou vyráběny z kvalitního syntetického materiálu, který lze teplotně zpracovávat a upravovat. Je možné použít žehličku, fén, či kulmování na finální úpravu.  Barva syntetických paruk je stálá, na světle neoxiduje a proto si zachovává svůj tón či případný lesk. Tento materiál ale nelze upravovat barvením. Barva je tudíž konečná. Tyto paruky je možné stříhat a upravovat dle přání konečného zákazníka. Jak případně opravit syntetickou paruku si můžete prohlédnou  v návodech Oprava syntetické paruky. Přirozený vzhled paruky si můžete prohlédnout v návodech Přirozený vzhled syntetické paruky

VELIKOSTI A DÉLKY PARUK

Každá paruka je v týle opatřena pružnými pásky s háčky, díky nimž je možné paruku upravovat dle velikosti hlavy. Všechny tyto paruky se dodávají v univerzální evropské velikosti, tedy medium. Neděste se ale, pokud bude paruka v zadní části větší, díky gumičkám jí můžete jednoduše upravit. 

VZHLED PARUK

V produktech naleznete paruky v univerzálním vzezření  – připravené na vlastní úpravu. Ofiny, zkrácení délky, případné dobarvení je možné vytvořit dodatečně, bez obav, že nebude sedět ta či ona barva nebo střih. V nabídce jsou vlasy v rovných a vlnatých variantách. Všechny lze upravit do kudrnaté podoby, či naopak. Pokud si nejste jisti umem stříhání vlasů, doporučuji návštěvu  parukám nakloněného kadeřnictví, kde s úpravou pomohou. 

Vzhledem k tomu, že sama do styku s parukami přicházím denně a to do styku opravdu úzkému, snažím se pro Vás vyhledat paruky, které jsou přirozené a co do vzhledu k nerozeznání od pravých vlasů. Tímto eshopem se snažím cílit na to, aby nošení paruk byla zábava a potěšení – né jako nutnost při problémech s vlasy, ať už po chemoterapiích, či při Alopecii.

Přeji tedy, ať se v těchto, či jiných parukách, cítíte příjemně a problémy s vlasy upadnou v zapomnění.