ZÁKLADNÍ ZPRACOVÁNÍ

Paruky zde prodávané můžeme rozdělit do dvou kategorií – paruky syntetické a paruky z pravého vlasu. Každá má svá pro a proti a je dobré tyto informace mít, aby vám pomohly si nejlépe vybrat to, co potřebujete. KLady a zápory si můžete přečíst zde.  

Základní verze je ručně zpracovaná přední část (někdy zvaná filmová ofinka) která je po obvodu obličeje a sahá více či méně na temeno hlavy. Strojní část (vlasové třásně) je pak na zadní části hlavy. Ruční zpracování je možné udělat i na celé paruce (celopoutkovaná paruka – pouze u pravého vlasu) , kdy je možné pěšinku rozhrnout po celém obvodu hlavy a tato varianta nabízí mnohem vyšší komfortnost v nošení a zacházení s parukou (myšleno větší možnosti v účesech). Vzhledově jsou ale obě varianty dosti podobné. Tyto paruky jsou ale již cenově výš (pouze u pravých vlasů), než varianty základních modelů, ale je možné je na objednávku doobjednat. Avšak u každé varianty je možné rozhrnout pěšinku na jedné či druhé straně. Všechny paruky zde nabízené je možné vyčesávat do culíků, drdolů a zhotovovat různé účesy. Mají tak větší škálu možností úprav.

Vlasy jsou poutkované na tenkém monofilovém podkladu, či jemném tylu, který imituje lidskou kůži. Tento podklad existuje v mnoha barevných variací a hustoty řazení.  Na něj je pak ručně poutkovaný vlas po vlasu až do přirozeného přechodu. Vlasová linie je pak s pečlivostí poutkována tak aby byl přechod co nejpřirozenější. Vlasy jsou zde cíleně kladeny tak, aby imitovaly realistický přechod. Při rozhrnutí kdekoliv v ručně poutkované části máte dojem vlastního růstu vlasů. Tyto variace paruk bývají lehčí než paruky vyrobené ze strojových třásní a tudíž poskytují komfortnější pocit nošení. Možné plusy a mínusy se můžete dočíst v návodech Klady a zápory

Každá zde prodávaná paruka je opatřena pokrývkou hlavy pod paruku a třemi i více hřebínky, které pomáhají přichytit paruku k vlastním vlasům, či právě zmiňované čepičce.

 

VLASOVÝ MATERIÁL U PARUK Z PRAVÝCH VLASŮ

Nabízím zde vlasy peruánské, brazilské, malayské a další v barvené ale i nebarvené variantě. Vlasy v nebarvené variantě jsou ve své přirozené barvě tmavé či mají tmavě hnědé odstíny. Tyto vlasy jsou pochopitelně ve světlých tónech, hnědých, či zrzavých nesehnatelné. Proto jsou podle přání trhu zpracovávány šetrným zesvětlením a následným barvením. Pokud je přání nebarvený vlas a určitý jeho typ (evropské, či přímo české), je dobré kontaktovat vlásenkářskou výrobu, která zhotovuje paruky na míru. Zde na eshopu naleznete paruky univerzální. 

Nebarvené vlasové materiály mohu nabídnout pouze v tmavě hnědočerné barvě, kterou pak následně zpracovávám zesvětlováním, nikoliv však do světlých blond tónů. Světlejší barvy než tmavě hnědé a hnědé jsou zpracovány barvením, tudíž je nutné počítat s tím, že barvy se budou pochopitelně odmývat. Je to běžný jev, protože nepracuji s vlasovým materiálem evropských, středoevropských vlasů, které nejsou barvené, ale pracuji s dostupnějším vlasovým materiálem, který musím barevně zpracovat. Pokud budete chtít, můžete mi paruku zaslat na oživení barvy. 

Životnost paruky z pravých vlasů uvádím cca 6 až 8 měsíců při maximální zátěži, tedy denním nošení a zacházením s ní (mytí, česání, žehlení a pod). Tuto životnost uvádím opravdu orientační protože vše je individuální. Paruka a její vlas je stále kvalitní (za pomoci péče a kvalitních produktů k tomu určených), ale díky veliké ploše ručního poutkování, kde je vlas po vlasu kladen a uzlíkován vedle sebe na jemný tyl, a díky právě tomuto zpracování je vzhled paruky dokonalou imitací vlastních reálných vlasů, tak je tento vzhled vykoupen životností. Většinou i u paruk na míru je nutné paruku po nějakém čase doplnit – stejně jako tady u těchto univerzálních. Já ale opravy nenabízím – můžete kontaktovat vlásenkářskou výrobu, která se opravám věnuje. Je běžné, že takto zpracované paruky řídnou, takže je to běžný jev. Proto sice životnost uvádím, ale opravdu pouze orientační. Pokud máte paruk více a střídáte je, životnost se zvyšuje. 

 

VLASOVÝ MATERIÁL U SYNTETICKÝCH PARUK

Syntetické paruky jsou vyráběny ze syntetického materiálu, který lze teplotně zpracovávat a upravovat. Je možné použít žehličku, fén, či kulmování na finální úpravu.  Barva syntetických paruk je stálá, na světle neoxiduje a proto si zachovává svůj tón či případný lesk. Tento materiál ale nelze upravovat barvením. Barva je tudíž konečná. Tyto paruky je možné stříhat a upravovat dle přání konečného zákazníka. Jak případně opravit syntetickou paruku si můžete prohlédnou  v návodech Oprava syntetické paruky. Přirozený vzhled paruky si můžete prohlédnout v návodech Přirozený vzhled syntetické paruky

Syntetické vlákno jak je známo chemlonovatí. Je to běžný jev a čím jsou vlasy delší, tím je to markantnější. Nicméně zde je ta možnost tomuto krepatění předcházet a to teplotním zpracováním, které je nezbytné pro úpravu paruk ze syntetického vlákna. Teplotní zpracování doporučuji provádět pravidelně každý den, max ob den v závislosti na délce vlasů. Někdy se může stát, že přípravky určené na syntetické vlákno způsobí spíše než výživu – hlavně ty bezoplachové, větší zacuchání. Takže jak se říká – všeho s mírou – ani spreje pro paruky není vhodné používat mnohonásobně. 

Syntetické paruky a jejich druhy.

Syntetické paruky a jejich druhy.

Na obrázku, viz. výše, můžete vidět základní rozdělení syntetických paruk. 

Ty S ofinou – jsou to paruky v základním strojovém zpracování, kdy jsou nositelné pouze s touto ofinou a nejlépe rozpuštěné (vlasová linie, přechod paruky není na tylu, tudíž by při nošení vyčesaného culíku, bylo vidět, že jde o paruku), nicméně i s těmito parukami lze vytvářet různé účesy a culíky, či drdoly – jen je potřeba myslet na to, aby všechny vlasové kreace, byly volnějšího stylu. 

Klasik – jsou klasické paruky ze syntetického materiálu s menší plochou ručního poutkování, tudíž je vzhled přirozenější. K těmto parukám si můžete přiobjednat i Úpravu přirozeného vzhledu, kdy celou paruku upravím a dopoutkuji tak, aby vlasový přechod byl více přirozený a celé vzezření paruky bylo vhodnější. 

a Extra – jsou již paruky přibližující se vzhledem parukám z pravého vlasu. Zde si již díky veliké ploše tylu s napoutkovanými vlasy, můžete užít vytváření různých účesů. Materiál je kvalitnější a celé vzezření paruk přirozenější. 

Pochopitelně všechny syntetické paruky obecně – nejenom ty, co nabízím na svém eshopu, mají tendenci chemlonovatět. Čím delší vlas, tím je to samozřejmě markantnější. Ale díky úpravě žehličkou, fénem, jednoduše teplem, tomuto krepatění z veliké části předcházíte. Jak o paruky pečovat naleznete zde

VELIKOSTI A DÉLKY PARUK

Každá paruka je v týle opatřena pružnými pásky s háčky, díky nimž je možné paruku upravovat dle velikosti hlavy. Všechny tyto paruky se dodávají v univerzální evropské velikosti, tedy vel.S, což je pro obvod hlavy zhruba 54cm a méně – stává se mi, že tato velikost je běžnější, než velikost M, která má zbytečně větší jak obvod, tak objem a je nutné ji více založit. Pokud však chcete velikost M, která je pro obvod hlavy cca 54cm až 58cm, staačí mi napsat – paruku zpracuji a obarvím i v této velikosti. Většinou mám vel M i skladem – pokud by nebyl, budu objednávat u svého dodavatele a tady prosím počítejte s dobou dodání cca 10 až 14 dní. Neděste se ale, pokud bude paruka v zadní části větší, i velikost S je stále univerzální velikostí a tedy velikostní rezerva, takový vak v týlové oblasti, bude stále patrný., Díky gumičkám jí ale můžete jednoduše upravit. 

Paruky zde nabízené jsou univerzální jak co do střihu, délky, ale právě i velikosti. Všechny paruky jsou velikostně zpracovány tak, aby seděly největšímu počtu velikostí. Takže v zadní části (v týle) je vždy velikostní rezerva – vak. Tato velikostní rezerva ale nošení, komfortu, pohodlnosti a hlavně vzhledu vůbec nevadí. Je to tak běžné a je potřeba s tím počítat. Paruky nejsou zhotovovány na míru, takže ani přesně na míru být nemohou – každý máme jiný tvar a velikost hlavy. Díky ale úpravě – zastřihnutí v okolí uší a zastřihnutí vlasové linie, pak paruka sedne. 

Nabízím ale i možnost  u pravého vlasu vybrat i větší velikost paruky, než je ta univerzální S nebo M. Velikost L – větší velikost podkladu doporučuji pro obvod hlavy 57cm a výše. 

VZHLED PARUK

V produktech naleznete paruky v univerzálním vzezření  – připravené na vlastní úpravu. Ofiny, zkrácení délky, případné dobarvení (pravý vlas) je možné vytvořit dodatečně, bez obav, že nebude sedět ta či ona barva nebo střih. V nabídce jsou vlasy v rovných a vlnatých variantách. Všechny lze upravit do kudrnaté podoby, či naopak. Pokud si nejste jisti umem stříhání vlasů, doporučuji návštěvu  parukám nakloněného kadeřnictví, kde s úpravou pomohou. 

Vzhledem k tomu, že sama do styku s parukami přicházím denně a to do styku opravdu úzkému, snažím se pro Vás vyhledat paruky, které jsou přirozené a co do vzhledu (v rámci možností) k nerozeznání od pravých vlasů (hlavně u paruk z pravých vlasů je přirozenost vysoká a jen těžko lze poznat, že jde o paruku). Tímto eshopem se snažím cílit na to, aby nošení paruk byla zábava a potěšení – né jako nutnost při problémech s vlasy, ať už po chemoterapiích, či při Alopecii. S těmito parukami (hlavně u pravého vlasu) máte pocit, jako kdyby jste měly své vlasy zpět. Pohledy okolí ustanou a my se zase můžeme cítit dobře – né-li lépe, protože mít vzhledově pěknou paruku opravdu to sebevědomí zvýší :).

Do dnešní doby byly paruky brány jako produkt nutný při zdravotních problémech a proto se na paruky tak trochu zanevřelo a nutnost nošení paruk při chemoterapiích parukám na slávě nepřidala. Ale dnešní doba je jiná. Pokud je určitý problém, je dobré si i v něm najít to potěšení. A proč si nedopřát každý den jiné vlasy? Uvidíte, že to je jednodušší, než to vypadá 🙂 

Přeji tedy, ať se v těchto, či jiných parukách, cítíte příjemně a problémy s vlasy upadnou v zapomnění. 

 

CELOPOUTKOVANÉ PARUKY

I na tomto eshopu si můžete objednat paruku z pravých vlasů v celopoutkované verzi. Toto zpracování dovoluje tvoření culíků a pěšinek a zaplétaných copů kdekoliv si jen zamanete. Díky napoutkování vlasů po celé paruce, si tak můžete dovolit cokoliv skoro jako s vlastními vlasy. Nicméně celkový rozdíl oproti polopoutkovaným parukám je minimální – vlastně rozdíly jsou dva. První je ten, že si můžete dovolit větší možnosti ve zpracování účesů, tedy můžete nosit např. dva culíky za ušima, dva copy a celkově rozdělovat vlasy i v zadní partii na dvě části. A ten druhý rozdíl je ten, že díky ručnímu poutkování je v podstatě vlas napoutkován kolmo k podkladu. To má pak za následek lehké zvýšení hustoty paruky, takže v krátkých délkách působí více mohutně, než polopoutkované paruky, které v zadní části mají našité pásy s vlasy, které směřují dolů a celkový pocit z objemu je menší. Pokud tedy vyloženě neholdujete česáním různých účesů a pod., myslím, že pro běžné nošení jsou polopoutkované paruky tím pravým (i s nimi si můžete dovolit luxus zapletených copů a pod. a zároveň jsou o něco levnější). 

Tyto paruky je také možné objednat v menší či větší velikosti. Velikost doporučuji konzultovat se mnou, protože né vždy je potřeba brát menší velikost. Celopoutkované paruky nemám sklade, jsou pouze na objednávku a jsou dostupné v barvách, které na eshopu nabízím (např. Naked blond, Vanilková blond, Dark red a pod.).

Jak na její úpravu se můžete podívat níže ve videu. Je to trochu kostrbaté ale pro představu jistě postačí 🙂 

V příštím videu vám představím podrobnou úpravu celopoutkovaných paruk.