ZÁKLADNÍ ZPRACOVÁNÍ

Paruky zde prodávané můžeme rozdělit do dvou kategorií – paruky syntetické a paruky z pravého vlasu. Každá má svá pro a proti a je dobré tyto informace mít, aby vám pomohly si nejlépe vybrat to, co potřebujete. 

Základní verze je ručně zpracovaná přední část (někdy zvaná filmová ofinka) která je po obvodu obličeje a sahá více či méně na temeno hlavy. Strojní část (vlasové třásně) je pak na zadní části hlavy. Ruční zpracování je možné udělat i na celé paruce (celopoutkovaná paruka) , kdy je možné pěšinku rozhrnout po celém obvodu hlavy a tato varianta nabízí mnohem vyšší komfortnost v nošení a zacházení s parukou, o přirozenosti ani nemluvě.  Tyto paruky jsou ale již cenově výš, než varianty základních modelů, ale je možné je na objednávku doobjednat. Avšak u každé varianty je možné rozhrnout pěšinku na jedné či druhé straně. Všechny paruky zde nabízené je možné vyčesávat do culíků, drdolů a zhotovovat různé účesy. Mají tak větší škálu možností úprav.

Vlasy jsou poutkované na tenkém monofilovém podkladu, či jemném tylu, který imituje lidskou kůži. Tento podklad existuje v mnoha barevných variací a hustoty řazení.  Na něj je pak ručně poutkovaný vlas po vlasu až do přirozeného přechodu. Vlasová linie je pak s pečlivostí poutkována tak aby byl přechod co nejpřirozenější. Vlasy jsou zde cíleně kladeny tak, aby imitovaly realistický přechod. Při rozhrnutí kdekoliv v ručně poutkované části máte dojem vlastního růstu vlasů. Tyto variace paruk bývají lehčí než paruky vyrobené ze strojových třásní a tudíž poskytují komfortnější pocit nošení. Možné plusy a mínusy se můžete dočíst v návodech Klady a zápory

Každá zde prodávaná paruka je opatřena pokrývkou hlavy pod paruku a třemi i více hřebínky, které pomáhají přichytit paruku k vlastním vlasům, či právě zmiňované čepičce.

 

VLASOVÝ MATERIÁL U PARUK Z PRAVÝCH VLASŮ

Nabízím zde vlasy peruánské, brazilské, malayské a další v barvené ale i nebarvené variantě. Vlasy v nebarvené variantě jsou ve své přirozené barvě tmavé či mají tmavě hnědé odstíny. Tyto vlasy jsou pochopitelně ve světlých tónech, hnědých, či zrzavých nesehnatelné. Proto jsou podle přání trhu zpracovávány barvením. Pokud je přání nebarvený vlas a určitý jeho typ (evropské, či přímo české), je dobré kontaktovat vlásenkářskou výrobu, která zhotovuje paruky na míru. Zde na eshopu naleznete paruky univerzální. 

Nebarvené vlasové materiály mohu nabídnout pouze v tmavě hnědočerné barvě, kterou pak následně zpracovávám zesvětlováním, nikoliv však do světlých blond tónů. Světlejší barvy než tmavě hnědé a hnědé jsou zpracovány barvením, tudíž je nutné počítat s tím, že barvy se budou pochopitelně odmývat. Je to běžný jev, protože nepracuji s vlasovým materiálem evropských, středoevropských vlasů, které nejsou barvené, ale pracuji s dostupnějším vlasovým materiálem, který musím barevně zpracovat. Pokud budete chtít, můžete mi paruku zaslat na oživení barvy. 

 

VLASOVÝ MATERIÁL U SYNTETICKÝCH PARUK

Syntetické paruky jsou vyráběny z kvalitního syntetického materiálu, který lze teplotně zpracovávat a upravovat. Je možné použít žehličku, fén, či kulmování na finální úpravu.  Barva syntetických paruk je stálá, na světle neoxiduje a proto si zachovává svůj tón či případný lesk. Tento materiál ale nelze upravovat barvením. Barva je tudíž konečná. Tyto paruky je možné stříhat a upravovat dle přání konečného zákazníka. Jak případně opravit syntetickou paruku si můžete prohlédnou  v návodech Oprava syntetické paruky. Přirozený vzhled paruky si můžete prohlédnout v návodech Přirozený vzhled syntetické paruky

Syntetické paruky a jejich druhy.

Syntetické paruky a jejich druhy.

Na obrázku, viz. výše, můžete vidět základní rozdělení syntetických paruk. 

Ty s ofinou – jsou to paruky v základním strojovém zpracování, kdy jsou nositelné pouze s touto ofinou a nejlépe rozpuštěné (vlasová linie, přechod paruky není na tylu, tudíž by při nošení vyčesaného culíku, bylo vidět, že jde o paruku), nicméně i s těmito parukami lze vytvářet různé účesy a culíky, či drdoly – jen je potřeba myslet na to, aby všechny vlasové kreace, byly volnějšího stylu. 

Klasik – jsou klasické paruky ze syntetického materiálu s menší plochou ručního poutkování, tudíž je vzhled přirozenější. K těmto parukám si můžete přiobjednat i Úpravu přirozeného vzhledu, kdy celou paruku upravím a dopoutkuji tak, aby vlasový přechod byl více přirozený a celé vzezření paruky bylo vhodnější. 

a Ty extra – jsou již paruky přibližující se vzhledem parukám z pravého vlasu. Zde si již díky veliké ploše tylu s napoutkovanými vlasy, můžete užít vytváření různých účesů. Materiál je kvalitnější a celé vzezření paruk přirozenější. 

Pochopitelně všechny syntetické paruky obecně – nejenom ty, co nabízím na svém eshopu, mají tendenci chemlonovatět. Čím delší vlas, tím je to samozřejmě markantnější. Ale díky úpravě žehličkou, fénem, jednoduše teplem, tomuto krepatění z veliké části předcházíte. Jak o paruky pečovat naleznete zde

VELIKOSTI A DÉLKY PARUK

Každá paruka je v týle opatřena pružnými pásky s háčky, díky nimž je možné paruku upravovat dle velikosti hlavy. Všechny tyto paruky se dodávají v univerzální evropské velikosti, tedy medium, což je pro obvod hlavy zhruba od 53cm do 57cm. Neděste se ale, pokud bude paruka v zadní části větší, díky gumičkám jí můžete jednoduše upravit. 

Paruky zde nabízené jsou univerzální jak co do střihu, délky, ale právě i velikosti. Všechny paruky jsou velikostně zpracovány tak, aby seděly největšímu počtu velikostí. Takže v zadní části (v týle) je vždy velikostní rezerva – vak. Tato velikostní rezerva ale nošení, komfortu, pohodlnosti a hlavně vzhledu vůbec nevadí. Je to tak běžné a je potřeba s tím počítat. Paruky nejsou zhotovovány na míru, takže ani přesně na míru být nemohou – každý máme jiný tvar a velikost hlavy. Díky ale úpravě – zastřihnutí v okolí uší a zastřihnutí vlasové linie, pak paruka sedne. 

Nabízím ale i možnost  u pravého vlasu vybrat i menší či větší velikost paruky, než je ta univerzální. Tuto menší velikost doporučuji pro obvod hlavy od 52 a níže. Větší velikost podkladu doporučuji pro obvod hlavy 57cm a výše.  

VZHLED PARUK

V produktech naleznete paruky v univerzálním vzezření  – připravené na vlastní úpravu. Ofiny, zkrácení délky, případné dobarvení je možné vytvořit dodatečně, bez obav, že nebude sedět ta či ona barva nebo střih. V nabídce jsou vlasy v rovných a vlnatých variantách. Všechny lze upravit do kudrnaté podoby, či naopak. Pokud si nejste jisti umem stříhání vlasů, doporučuji návštěvu  parukám nakloněného kadeřnictví, kde s úpravou pomohou. 

Vzhledem k tomu, že sama do styku s parukami přicházím denně a to do styku opravdu úzkému, snažím se pro Vás vyhledat paruky, které jsou přirozené a co do vzhledu k nerozeznání od pravých vlasů. Tímto eshopem se snažím cílit na to, aby nošení paruk byla zábava a potěšení – né jako nutnost při problémech s vlasy, ať už po chemoterapiích, či při Alopecii.

Do dnešní doby byly paruky brány jako produkt nutný při zdravotních problémech a proto se na paruky tak trochu zanevřelo a nutnost nošení paruk při chemoterapiích parukám na slávě nepřidala. Ale dnešní doba je jiná. Pokud je určitý problém, je dobré si i v něm najít to potěšení. A proč si nedopřát každý den jiné vlasy? Uvidíte, že to je jednodušší, než to vypadá 🙂 

Přeji tedy, ať se v těchto, či jiných parukách, cítíte příjemně a problémy s vlasy upadnou v zapomnění. 

 

CELOPOUTKOVANÉ PARUKY

I na tomto eshopu si můžete objednat paruku z pravých vlasů v celopoutkované verzi. Totot zpracování dovoluje tvoření culíků a pěšinek a zaplétaných copů kdekoliv si jen zamanete. Díky napoutkování vlasů po celé paruce, si tak můžete dovolit cokoliv skoro jako s vlastními vlasy. 

Tyto paruky je také možné objednat v menší či větší velikosti. Velikost doporučuji konzultovat se mnou, protože né vždy je potřeba brát menší velikost. 

Jak na její úpravu se můžete podívat níže ve videu. Je to trochu kostrbaté ale pro představu jistě postačí 🙂 

V příštím videu vám představím podrobnou úpravu celopoutkovaných paruk.