V tomto článku si můžete přečíst klady a zápory paruk z pravých vlasů a syntetických. Obě varianty mají své pro a proti a nedá se jednoznačně určit co je lepší. Takže snad vám v rozhodování alespoň trochu tyto body pomohou.

PARUKY Z PRAVÝCH VLASŮ STŘEDNÍ TŘÍDY KVALITY

+ přirozený vzhled

+ komfortnější pocit při nošení – byť je v zadní části velikostní rezerva, podklad se při nošení poddá velikosti a tvaru hlavy, takže zadní část v týle, kde velikostní rezerva je, není při nošení znát a není znatelná. Je ale potřeba si uvědomit, že je to univerzální velikost paruk, takže nikdy nebude sedět jako paruka na míru, kdy se při zhotovení vezmou velikostní míry. Nicméně na nošení to nijak nemá vliv a nošení je velice příjemné. Případně nabízím možnost zmenšení velikosti podkladu.

+ vlas se dá upravovat barvením, kulmováním, žehlením apod.

+ prodyšnější (oproti parukám ze syntetického materiálu) – nošení např v létě je příjemnější než u paruk ze syntetického materiálu.

–  vzhledem k tomu, že tento vlas je  „vlas mrtvý“, vyžaduje šetrnou péči a hlavně výživu a tedy jeho zpracování je poněkud náročnější nez u VIP pravého vlasu

je potřeba používat vhodný šampon , kondicionér, různé masky a výživná séra a v neposlední řadě i finální styling, který je nezbytnou součástí pěkného vzhledu paruk – jak na mytí i s doporučenými produkty se můžete dočíst ZDE

pokud se paruky dostatečně nevyživují, nastává opotřebení vlasu – paruky díky ručnímu poutkování obecně řídnou, takže u střední třídy kvality vlasového materálu životnost uvádím 6/12 měsíců při maximální zátěži denního nošení, žehlení, mytí, foukání a pod  (u hnědých tónů barev, blond střední třída má životnost nižší) – vše je ale závislé od péče, kterou vlasům dáme a uvedená životnost je velice individuální. Někdo dokáže střední třídu odrovnat za 3 měsíce, někomu vydrží dva roky. Pokud používáme vhodné produkty, můžeme zajistit aby vlas vypadal co nejdéle pěkný. S tím velice ráda pomohu, ale je nutné dodržovat pokyny, které doporučuji včetně nepoužívání produktů z drogérie.

barevná nestálost, kdy paruka na světle a vzduchu oxiduje a tudíž mění své zabarvení. Takto se ale chovají i vlastní vlasy. Když chodíme ke kadeřníkovi, nikdy nemáme barvu stejnou na několik let, barvy k tomu (byť jsou i permanentní) nejsou uzpůsobeny – jsou vyrobeny tak, aby se vymývali – žádný kadeřník by nebyl rád, kdyby nemohl vymýt barvu. Navíc na jakékoliv vlasy jak živé tak i na paruce působí světlo, prostředí, podnebí, vzduch, sluníčko, vlhkost vzduchu a pod a barva bledne a ztrácí lesk. Nicméně já paruky zpracovávám profesionálními barvami, takže jejich blednutí neprobíhá do světlých nic neříkajících barev, ale barva světlá a mění se do krásných tónů. Takže v podstatě máte stále jinou paruku :). Nabízím samozřejmě možnosti regenerace a oživení barvy.

vyšší cena – střední třída kvality vlasového materiálu má nižší cenu než VIP kvalita vlasového materiálu.

PARUKY Z PRAVÝCH VLASŮ VIP KVALITA

+ vysoce kvalitní vlasový materiál, plná kutikula, vysoká životnost vlasového materiálu

+ pěkný vzhled, přirozený pohyb vlasů, vlasový materiál je méně náročný na úpravu a zpracování

+ péče je mnohem snazší, než u střední třídy kvality vlasového materiálu a díky tomu je paruka stále pěkná

+ paruku není nutné lepit – je tzv. rychlonasazovačkou – nasadíte a jdete

+ díky polopoutkování má i tato vip kvalita možnost měnit pěšinku kde potřebujete

nelze podklad upravit v oblasti uší tak jako je to u střední třídy kvality a tudíž je nutné vybírat z velikostí aby paruka seděla. U střední třídy díky úpravě podkladu v oblasti uší, sedí paruky drtivé většině bez rozdílů obvodů. U VIP je např při větší velikosti nutné doobjednat i větší velikost paruky.

PARUKY ZE SYNTETICKÉHO VLÁKNA

+ cena – je nižší a tedy paruka dostupnější

+ stálost barvy a účesu

+ další, a to podstatnou výhodou je, že jsou dostupné v nepřeberném množství barev, jak výrazných, tak i v přirozených tónech.

 nelze je barevně upravovat.

mají tendenci dříve či později na konci, třením o oděv, pokožku „chemlonovatět“ (zejména paruky s delším  vlasem).

na pohmat jsou tužší a nejsou tak poddajné jako pravý vlas. I toto vlákno má tendenci vysychat, takže pravidelná péče je na místě.

nošení je méně komfortní, než paruka z pravých vlasů, v létě je v nich větší teplo.

 

Každá paruka má své klady a zápory a jde jen o to, najít si tu pravou, která bude vyhovovat.

Snad vám tento základní výčet trochu pomohl v rozhodování jakou paruku zvolit.