NÁVOD NA ÚDRŽBU PARUK Z PRAVÝCH VLASŮ

UPOZORNĚNÍ

BOHUŽEL REHYDR8 JE NA ESHOPU MOMENTÁLNĚ VYPRODANÝ, NASKLADNÍ HO DLE VŠEHO AŽ ZA DVA TŘI MĚSÍCE. PROTO DOPORUČUJI MÍSTO REHYDR8 VZÍT ILLUMIN8. 

ČESÁNÍ

– paruku je lépe česat hřebeny se zaoblenými zuby, aby se eliminovalo narušení
kutikuly (struktury) vlasu
– paruku je dobré pročesávat několikrát za den alespoň prsty, tím se zamezí
vyšší lámavosti a zacuchání vlasů

MYTÍ

– paruku je dobré mýt zhruba jednou za týden, klidně déle. Podle potřeby
– před mytím vlasy rozčešte
– nejprve odstraňte vlasový gel, či lepidlo na paruky, poté do vodou namočených vlasů aplikujte šampon. Vlasy nemasírujte, nedrhněte a necuchejte, následné rozčesávání by bylo nepříjemné, vlasy pouze promněte mezi prsty a napěňte a umyjte jako když se pere prádlo – po směru růstu vlasů – od kořínků ke konečkům.

– paruku  pořádně propláchněte pod tekoucí vodou
– na čisté mokré vlasy aplikujte kondicionér Rehydr8 po celých délkách a kořínkách – nechtě působit

30 minut – poté pořádně opláchněte

– do mokrých vlasů aplikujte poslední kondicinér (welness či mydentity) tak, aby pokryl celé délky vlasů – nechte působit zhruba 2 minuty
– vlasy pořádně opláchněte od zbytků kondicinéru a vymačkejte přebytečnou vodu – tu odstraňte následně i vymačkáním vlasů do ručníku – ručník odstraní vodu a vlasy budou lépe připraveny na sušení, či nechání do druhého dne proschnout

– pokud je potřeba vlasy fénovat, je dobré fénovat přes prsty od kořínků
ke konečkům – česat by se měly až suché vlasy, nikdy mokré. Mokré budou ve větší námaze a mohou se pak více lámat

NÁSLEDNÁ ÚPRAVA

– paruku je možné upravovat dle libosti, ale je dobré k vlasům přistupovat jako by byly naše vlastní. DOPORUČUJI ALE PO KAŽDÉM MYTÍ SUCHÉ VLASY NAROVNAT ŽEHLIČKOU.

– vlasům můžeme dodat péči i bezoplachovým kondicionérem, či závěrečným balzámem, stylingem, který již neumýváme

NA CO SI DÁT POZOR

– s parukou pokud je to možné nespěte
– s parukou nechoďte do teplých a vlhkých prostředí jako jsou sauny, páry …
je ale jasné, že při návštěvě sauny hned nepoběžíte paruku sundávat, takže pak
je dobré dopřát vlasům pořádnou výživu v podobě masek a kondicionérů. Obecně
sluníčko, teplo, vlhko, léto vlasy oslabuje. Např. barva na vzduchu oxiduje a může se
vymývat – tak jako u vlastních vlasů. To lze pak napravit vlastním dobarvením, či mi je možné paruku zaslat na regeneraci a dobarvení
– po každém mytí šamponem, následuje péče v podobě OPLACHOVÉHO kondicionéru

– jaké produkty použít, naleznete níže i s odkazy kde objednat

 

Pro názornost, se můžete podívat na video, jak umývat paruky z pravých vlasů.

VZHLEDEM K TOMU, ŽE JSEM ZMĚNILA BARVÍCÍ TECHNOLOGII PARUK, PRODUKTY, KTERÉ O NI PEČUJÍ, JSOU POCHOPITELNĚ TAKÉ JINÉ, NEŽ JSEM DOPOSUD DOPORUČOVALA. Jsou ale doporučené, proto doporučuji pořídit – jen tak mohu zajistit co nejdéle pěkný stav vlasů 🙂

Ve videu je paruka umývána ve vodní lázni, což je jen z důvodu natáčení (nemáme moc reprezentativní koupelnu :)) – vy umývejte paruku v umyvadle a aplikujte produkty jednoduše na mokré vlasy, které opláchnete pod tekoucí vodou – žádné vodní lázně. Video je pouze ilustrativní, aby jste si případně udělali obrázek jak paruku umývat. Pokud totiž budete paruku mýt ve vodní lázni a předem neodstraníte v čisté vodě vlasový gel, ten se nemusí plně rozpustit a ve vodní lázni může na délkách vlasů nadělat neplechu, protože se do nich nedostane výživa, jak vlas obalí

.

 

DOPORUČENÉ PRODUKTY

Šampon a kondicionér: sada Malibu C Hydrate color wellness (koupit můžete zde)

kondicionér Malibu C Rehydr8 (koupíte tady)

(kondicionér Malibu C Illumin8 – koupíte zde)

pokud ale nechcete Malibu C, můžete si vybrat i šampon a kondicionér Mydentity: To používám já, protože ty produkty jsou prostě parádní

šampon Mydentity Myconfidant (koupíte zde)

kondicionér Mydentity Myconfidant (koupíte zde)

Bezoplachová péče/závěrečná: Mydentity Myhairlube lubricant (koupíte zde) – vyhlazuje vlas, nahrazuje péči před tepelnou úpravou a dodává závěrečnou hydrataci.

lesk ve spreji Mydentity Mystardust intense shine (koupíte zde)

ŠAMPON A KONDICIONÉR JE ZÁKLAD, DOPORUČUJI URČITĚ POŘÍDIT. K NĚMU RADÍM POŘÍDIT I REHYDR8 OD MALIBU C – DODÁVÁ DOSTATEČNÉ MNOŽSTVÍ HYDRATACE A V KOMBINACI S ŠAMPONEM A KONDICIONÉREM DODÁVÁ TU SPRÁVNOU PÉČI, ABY VLASY VYDRŽELY CO NEJDÉLE KRÁSNÉ. V KOMBINACI S ŽEHLIČKOU NA VLASY BUDOU HYDRATOVANÉ ALE I PŘESTO HLADKÉ A JEMNÉ.

Z BEZOPLACHOVÉ PÉČE DOPORUČUJI POŘÍDIT MYDENTITY MYHAIRLUBE. JE TO ZÁVĚREČNÁ VYHLAZUJÍCÍ PÉČE, KTEROU MŮŽETE APLIKOVAT JAK NA MOKRÉ, TAK I NA SUCHÉ VLASY – já aplikuji jak na mokré, tak na suché. TENTO PRODUKT BY MĚL I NAHRAZOVAT SPREJE PŘI TEPELNÉ NÁMAZE, takže není potřeba aplikovat tyto spreje.

ŽEHLENÍ VLASŮ

– žehlení vlasům obecně nevyhovuje. Pro vlas je nejšetrnější foukání do hladka, ale to chce trochu cviku a hlavně vědět JAK správně foukat do hladka. Proto u paruk shledávám jako méně devastující záležitost právě po každém mytí použít žehličku na vlasy (kdo nemá, stačí pořídit obyčejná, která má možnost výběru teploty). Žehlení totiž doporučuji do 180 stupňů, pak již je vlas hodně namáhaný a barva mnohem mnohem dříve bledne.

Foukání do hladka sice svědčí vlasu jako takovému, ale né paruce, kdy polovina je zhotovena ručním poutkováním a polovina našitými pásy vlasů. Pokud často foukáme do hladka a stále namáháme vlas pomocí kulatého hřebenu, paruka trpí rychleji na výpad vlasů, které jednoduše způsobujeme častým kartáčováním, které právě u foukání do hladka musí být. Určitě si žehličku na vlasy pořiďte, vyhnete se tak neuhlazeným vlasů, Pokud se žehlení vlasů používá opatrně, střídmě, nemusíme se ho bát. Já používám pouze po každém mytí, které je většinou  jednou do týdne – je to v závislosti na tom, kdy je potřeba mýt a kdy ještě ne. V létě pochopitelně ta potřeba roste, takže navýšíme péči v podobě kondicionérů.

REHYDR8

– tento hydratační kondicionér je výborným produktem na dodání hydratace. Lze ho používat samostatně, nebo i v kombinaci s dalšími kondicionéry od Malibu c (Illumin8 a pod.). Já doporučuji po mytí šamponem použít tento kondicionér, kdy ho aplikujete po celých délkách vlasů a necháte min. 30 minut působit. Nic se neděje, pokud necháte hodinu, dvě. Poté aplikujte kondicionér.

 

NA TOMTO ODKAZU SI MŮŽETE VYBRAT I JINÉ PRODUKTY JAKO PÉČI O PRAVÝ VLAS – TIP: koukněte se na produkt od Alterny – jsou úžasné :).