ODBARVENÍ UZLÍKŮ

Tento návod vám ukáže, jak si doma upravit poutkované uzlíky, aby byly méně viditelné a tudíž celá paruka vypadala přirozeněji. V úvodu jsem pro názornou ukázku dala dvě fotografie té samé paruky, kde je krásně vidět rozdíl před a po úpravě odbarvením.
V první fázi je potřeba pořídit klasický odbarvovač. Na trhu je mnoho druhů, značek a byť se mi to příčí s netoxickým pojetím domácnosti, i tak jsem ochotná tímto paruku poupravit. Připravíme dle návodu a můžeme začít nanášet.

 


Připravíme si paruku, kterou obrátíme vnitřkem nahoru a urovnáme. Je dobré podklad narovnat co to jde, aby nevznikaly záhyby. Paruku můžete nasadit na parukářskou hlavu, či jen tak nechat ležet.
Vezmeme si odbarvovač a opatrně začneme nanášet plastovým nožem. Snažíme se nevmáčknout hmotu do vlasů. Jen lehce namažeme, jako když mažeme chleba máslem, a necháme dle návodu 15 až 30 minut.
Poté směs spláchneme pod studenou vodou. Měly by být světlé pouze uzlíky a ne vlasy. Pokud však budou i části vlasů světlé, není se třeba rmoutit – to co nepotřebujeme mít odbarvené, můžeme zpátky dobarvit pomocí barvy. Ale je samozřejmě jednoduší být při nanášení směsi pečlivý a neprotlačit tak směs skrz.

 


Většinou odbarvovací směs způsobí nažloutlé zabarvení vlasu, které stáhneme šampónem, který je k tomu určen a stáhne žlutý nádech (tento šampon má fialovou barvu).
A je hotovo.
Závěrem bych ráda upozornila, že tento postup je nevratný a jakékoliv zasahování do paruk odbarvovači může mít za následek zhoršení kvality vlasu.

Proto jsem zde připravila i jiný postup, který je šetrnější k vlasu i paruce. Je velice jednoduchý. Potřebujete pouze pudr v barvě pleti a štětec.

MASKOVÁNÍ UZLÍKŮ PUDREM

Štětcem nanesete přiměřenou vrstvu, poprášíte podklad a je hotovo. Díky pudru se uzlíky opticky schovají a nejsou tak znatelné. Nevýhodou ovšem je, že pudr se časem smíchá s lepící částí a nevypadá to tak dobře, takž je potřeba paruku udržovat po nošení oprášením.