phi logo

PERMANENTNÍ MAKEUP MICROBLADING

Microblading je dočasná (semi-permanentní) technika permanentního makeupu. Jejím cílem není nahradit makeup jako takový, ale pouze podtrhnout přirozené chloupky vlastního obočí. Kde je potřeba doplní, vyrovná lehkou asymetrii či upraví tvar tak, aby výsledek vypadal stále přirozeně. Hlavním cílem microbladingu je přirozený vzhled – jde tedy na trhu o nejpřirozenější techniku pemrnanentího makeupu.

Tato technika je prováděna čepelkou složenou z tenkých jehel poskládaných do půlkruhu, která zapraví do nejsvrchnější vrstvy kůže pigment. Tento postup se provádí ručně pomocí sterilních a jednorázových nástrojů.

Jednotlivé chloupky jsou těsně po zákroku a zhruba dalších 8 dní výraznější. Po úplném vyhojení je obočí o cca 40/ 50 procent světlejší. V závislosti na typu kůže a barvě přirozených chloupků a vlasů je volen výsledný pigment a zabarvení. Také forma je vždy u této techniky nutná širší, protože po vyhojení se obočí může zúžit i o 15 procent, proto se nebojte, když vám formu zakreslím o něco širší, než by jste chtěly, ale výsledný vyhojený vzhled tak široký nebude. Je to jen forma, která udává tvar a pracuje se pouze uvnitř formy.

V závislosti na typu pokožky a péče po zákroku je v průměru obočí viditelné 1 až 2 roky. Lidé s autoimunitními poruchami, jako např alopecie mohou mít tuto dobu zkrácenou v závislosti na uchycení pigmentu a jsou nutné častější korekce, než se pigment úplně usadí. Jsou věci, které může ovlivnit artista, situace, které může ovlivnit klient, ale jsou i situace, které ovlivnit nejde a výsledný vzhled se dle nich bude řídit.

Samotný microblading je vhodný pro spíše sušší pokožku až smíšenou, mladší a hlavně bez viditelných nerovností jako jsou výrazné vrásky, hluboké póry či výrazné jizvy. Pokud je vlastní obočí světlé či s menším procentem vlastních chloupků, je možné do microbladingu připojit i tzv. shadding (stín), který dodá obočí hloubku. Tento shadding je možné udělat jak při první návštěvě tak i při korekci (doporučuji spíše druhou variantu), kdy se uvidí kam je potřeba stín přidat v závislosti na vyhojeném výsledku.

Zpravidla technikou microblading nelze překrýt staré pmu, či předělat. Jsou ale i výjimky, kdy i staré pmu lze technikou microblading předělat – např světlé pmu v jemných narůžovělých tónech, užší formy a kdy je staré pmu v reálných chloupkách a není mimo formu. Pokud je starší pmu stále šedé, hodně výrazné, mimo formu vlastních chloupků, je nutné nejdříve odstranění.

POSTUP ZÁKROKU

Po předchozí konzultaci (většinou online – email, zprávy na instagramu či fb stránce, kdy mi zašlete všechny informace které potřebuji znát)  je jako první  zaměřena forma. Ta se nestřílí od oka, či dle nějaké šablony/razítka, ale je měřena dle přirozených proporcí a zákonitostí phibrows zákresu. Ten se tvoří pomocí poznatků zlatého řezu. Obočí se pomocí phi kompasu vyměří každému tvaru obličeje individuálně. Díky tomu je pak každé obočí originálem. Forma vždy následuje přirozený růst chloupků ale musí být vždy širší než by bylo přání a to z důvodu, že po vyhojení (cca po měsíci) je výsledný efekt o cca 15% užší. Takže se nebojte, že by se forma vyplnila a obočí by zůstalo obrovské. Po vyhojení bude výsledek vždy velice přirozený, jemný, kouřový.

Poté, co je zakreslena a zkonzultována forma, je zhotoven tzv. první pass – to je první zákres čepelkou jednotlivých chloupků. Tento zákres se provádí bez lokální anestezie pouze do první vrstvičky pokožky (epidermis). Zákrok nebolí, ale citlivější osoby ho mohou vnímat nepříjemně, jako takové šrabkání. Proto je důležité s nepříjemným pocitem počítat.

Pak následuje druhý pass, kdy se již aplikuje anestetikum a začne nejdůležitější část tvorby obočí – a to vyplnění jednotlivých chloupků zvoleným pigmentem. Tuto část zákroku již není cítit, protože je obočí znecitlivěno.

 Obočí je hotovo, klientka je poučena o starostlivosti, dostane domů vše potřebné včetně textového manuálu jak se o obočí starat.

Obočí po zákroku bude hodně výrazné, hodně syté, jednotlivé tahy chloupků ostré. Bude to změna. Ale nebojte – vyhojený výsledek je pak vždy úplně jiný, než těsně po zákroku či v době cca 10ti dní. Je vždy nutné přečkat dobu než se vyloupou poslední stroupky (pozor – nesmí se násilně odstraňovat – vždy se musí nechat až se samovolně vyloupou).

Jakmile jsou stroupky pryč, stále není pokožka plně vyhojena. To je až po cca 28 dnech nejdříve. Až teprve pak je možné zhodnotit jak se pigment uchytil, zda je nutná korekce či nikoliv. Do té doby se pigment ještě rozvíjí, oxiduje, tvoří svůj finální vzhled. Do té doby může být pigment ještě velice světlý a proto nelze hodnotit stav obočí dříve, než je plně vyhojeno.

PŘI A PO ZÁKROKU

– je běžné, že při zákroku je cítit lehčí bolestivý pocit

– je běžné, že po zákroku může být oblast zarudlá, podrážděná i opuchlá – tyto projevy však samovolně zmizí

POKUD SE CHYSTÁTE K MOŘI OBJEDNÁVEJTE SE NEJDÉLE 30 DNÍ PŘED ODLETEM A NEJDŘÍVE 14 DNÍ PO PŘÍLETU (dle stavu pokožky po slunění – pokožka nesmí být v zápalu).

Jakmile bude vše domluveno a budeme mít termín, zde věnujte pozornost bodům jak se na zákrok PMU připravit. Tyto body mají veliký vliv na udržení a následné správné hojení pokožky:

Pokud bude nutné z jakéhokoliv důvodu svůj termín zrušit, prosím o napsání mi, že se např ze zdravotního hlediska musí zákrok přesunout (rýma, nachlazení a pod) a poprosím o omluvu nejpozději 24h předem.

Pokud nebude termín omluven, klientka se nedostaví na termín, nebude klientce nabídnut další termín.

Prosím počítejte s procesem hojení, kdy bude nutné na pokožku nepoužívat nic jiného, než doporučený produkt (do oblasti PMU nesmí přijít žádný makeup či mastné krémy min. 14 dní).

CENÍK ZÁKROKU MICROBLADING

microblading 3600,-

korekce do 2 měsíců 1000,-

korekce tři až čtyři měsíce 1800,-

korekce pět až sedm měsíců 2800,-

korekce po roce je již zákrok nové obočí za 3600,-

pro stálé klientky obnova obočí po roce 3000,-  plus 900,- korekce

ceny včetně DPH