phi logo

PERMANENTNÍ MAKE-UP

Permanentní make-up je dočasná (semi-permanentní) technika úpravy obočí či rtů a linek. Jejím cílem není nahradit makeup jako takový, ale pouze podtrhnout přirozený vzhled tak, aby nebylo poznat, že o permanentní make-up jde. Kde je potřeba, úprava doplní, vyrovná lehkou asymetrii či upraví tvar tak, aby výsledek vypadal stále přirozeně. Hlavním cílem permanentního make-upu je přirozený vzhled.

Permanentní make-up je vždy po aplikaci výrazný, intenzivní. Po vyhojení pokožky (což je nejdříve po cca 4/6 týdnech, se pigment plně ustálí ve vyhojené pokožce a je o cca 40 i 50% světlejší (vše závisí na typu pokožky a zvolené technice).

Formu je nutné vytvořit o malinký kousek širší, protože po vyhojení se obočí zúží  o 15 až 20 procent, proto se nebojte, když vám formu zakreslím o něco širší, než by jste chtěly – výsledný vyhojený vzhled tak široký nebude. Je to jen forma, která udává tvar a pracuje se pouze uvnitř formy.

V závislosti na typu pokožky a péče po zákroku je v průměru obočí viditelné 1, 2 i 3  roky. Lidé s autoimunitními poruchami, jako např alopecie mohou mít tuto dobu zkrácenou v závislosti na uchycení pigmentu a jsou nutné častější korekce, než se pigment úplně usadí. Jsou věci, které může ovlivnit artista, situace, které může ovlivnit klient, ale jsou i situace, které ovlivnit nejde a výsledný vzhled se dle nich bude řídit a to je např uchycení pigmentu v pokožce a jeho vybarvení.

V mém salónu nabízím tři techniky úpravy obočí a to microblading, machine hairstroke a powder brows. Níže vám vypíši rozdíly mezi těmito technikami.

MICROBLADING

Tato technika je prováděna čepelkou složenou z tenkých jehel poskládaných do půlkruhu, která zapraví do nejsvrchnější vrstvy kůže pigment. Tento postup se provádí ručně pomocí sterilních a jednorázových nástrojů.

Samotný microblading je vhodný pro spíše sušší pokožku až smíšenou, mladší a hlavně bez viditelných nerovností jako jsou výrazné vrásky, hluboké póry či výrazné jizvy. Pokud je vlastní obočí světlé či s menším procentem vlastních chloupků, je možné do microbladingu připojit i tzv. shadding (stín), který dodá obočí hloubku. Tento shadding je možné udělat jak při první návštěvě tak i při korekci (doporučuji spíše druhou variantu), kdy se uvidí kam je potřeba stín přidat v závislosti na vyhojeném výsledku a to jak pokožka přijala pigment.

Zpravidla technikou microblading nelze překrýt staré pmu, či předělat. Jsou ale i výjimky, kdy i staré pmu lze technikou microblading předělat – např světlé pmu v jemných narůžovělých tónech, užší formy a kdy je staré pmu v reálných chloupkách a není mimo formu. Pokud je starší pmu stále šedé, hodně výrazné, mimo formu vlastních chloupků, je nutné nejdříve odstranění.

Permanentní makeup microblading.

Permanentní makeup microblading.

MACHINE HAIRSTROKE

Tato technika je také technikou vláskování, kdy jsou ale jednotlivé chloupky/tahy tvořeny strojkem a jednorázovou cartridge vhodně zvolenou na daný typ pleti. Tato technika je vhodná na skoro všechny typy pleti i mastnější, jen vždy mějte na paměti, že vláskové techniky nevyniknou na nerovné pokožce. Pokud je tedy pokožka výrazně nerovná např z důvodu hlubších pórů a pod, je lepší zvolit pudrové obočí.

Zde tvořím obočí jednotlivými tahy tak aby výsledný vzhled byl smyslný a krásně podtrhl přirozený vzhled s upraveným obočím. Na první podhled se může zdát, že efekt je rozcuchaného obočí, ale není tomu tak. Zde jde vlastně o tu nejtěžší techniku na poli pmu a i o tu nejpřirozenější protože lze za pomoci strojku dosáhnout pudrovějšího efektu, nebo naopak výrazného, kdy linie jsou ostré, nebo i efektu že chloupek je na koncích jemný ale tam kde v přirozeném obočí je intenzita, zase intenzivní. Zde je vždy zákres formy a main line (hlavních chloupků) je neméně důležitou částí. Vše se tvoří individuálně a přesně na míru klientce. Vždy se kopíruje vlastní růst chloupků tak, aby obočí působilo jako kdyby nebylo nikdy trháno a bylo tak jak mělo být. Za mne je tato technika tou nejkrásnější možnou úpravou obočí – dá se vytvořit intenzivní, nebo naopak velice jemné obočí a já tuto techniku naprosto miluji. Vždy se vše vytvoří přesně na míru klientce či klientovi.

PMU machine hairstroke

PMU machine hairstroke

POWDER BROWS/PUDROVÉ

Tato technika je vhodná pro všechny typy pleti. Jde o dle mého nejintenzivnější techniku – díky ní se dá obočí udělat ohraničené nebo ale i velice jemné, jen poprášené pudrem. Vše opět v souladu s klientčiným přáním a možností typu pokožky.

Tato technika se tvoří pomocí strojku kdy se stínuje v různých poměrech a možnostech. Lze vystínovat v různých kombinacích jako je např světlejší do ztracena přechod u kořene nosu s gradací intenzity na ocásek obočí, či ta nejintenzivnější část bude na spodní linii, nebo uprostřed obočí. Fantazii se meze nekladou.

Tato technika nejvěrněji imituje nalíčené obočí pomocí štětečku a pudru. Proto název pudrové obočí.

Pmu pudrové obočí.

Pmu pudrové obočí.

POSTUP ZÁKROKU

Po předchozí konzultaci (většinou online – email, zprávy na instagramu či fb stránce, kdy mi zašlete všechny informace které potřebuji znát)  je jako první  zaměřena forma. Ta se nestřílí od oka, či dle nějaké šablony/razítka, ale je měřena dle přirozených proporcí a zákonitostí obočí a tvaru obličeje. Ten se tvoří pomocí poznatků zlatého řezu. Obočí se pomocí phi kompasu či dalších pomůcek vyměří každému tvaru obličeje individuálně. Díky tomu je pak každé obočí originálem.

Poté, co je zakreslena a zkonzultována forma, je zhotoven tzv. první pass – to je první zákres čepelkou či strojkem tak, aby byla pokožka narušena a mohl být aplikován gel pro komfort z aplikace. Zákrok nebolí, ale citlivější osoby ho mohou vnímat nepříjemně, jako takové šrabkání či štípání. Proto je důležité s nepříjemným pocitem počítat.

Jakmile je hotovo, klientka je poučena o starostlivosti, dostane domů vše potřebné včetně textového manuálu jak se o obočí starat.

Obočí po zákroku bude hodně výrazné, hodně syté, jednotlivé tahy chloupků ostré. Bude to změna. Ale nebojte – vyhojený výsledek je pak vždy úplně jiný, než těsně po zákroku či v době cca 10ti dní. Je vždy nutné přečkat dobu než se vyloupou poslední stroupky (pozor – nesmí se násilně odstraňovat – vždy se musí nechat až se samovolně vyloupou).

PŘI A PO ZÁKROKU

– je běžné, že při zákroku je cítit lehčí bolestivý pocit

– je běžné, že po zákroku může být oblast zarudlá, podrážděná i opuchlá – tyto projevy však samovolně zmizí

POKUD SE CHYSTÁTE K MOŘI OBJEDNÁVEJTE SE NEJDÉLE 30 DNÍ PŘED ODLETEM A NEJDŘÍVE 14 DNÍ PO PŘÍLETU (dle stavu pokožky po slunění – pokožka nesmí být v zápalu).

Jakmile bude vše domluveno a budeme mít termín, zde věnujte pozornost bodům jak se na zákrok PMU připravit. Tyto body mají veliký vliv na udržení a následné správné hojení pokožky:

Pokud bude nutné z jakéhokoliv důvodu svůj termín zrušit, prosím o napsání mi, že se např ze zdravotního hlediska musí zákrok přesunout (rýma, nachlazení a pod) a poprosím o omluvu nejpozději 24h předem.

Prosím počítejte s procesem hojení, kdy bude nutné na pokožku nepoužívat nic jiného, než doporučený produkt (do oblasti PMU nesmí přijít žádný makeup či mastné krémy min. 14 dní).

A jak se objednat? To se dozvíte zde 🙂