Někdy se objeví otázky ohledně paruk, proto jsem se pokusila shrnout vše o parukách do otázek a odpovědí, aby jste se mohli přímo podívat, zda zde nenajdete na svoje dotazy odpověď.

 

 • JAK ČASTO UMÝVAT VLASOVÝ GEL Z PODKLADU?

Je to velice jednoduché – vždy, když je potřeba. Pokud ale nebude gel pravidelně odstraňován, bude se vrstvit, bude ničit vlasy a jejich poutkování a hlavně to nebude vypadat pěkně. Nicméně není nutné paruky lepit. Např u VIP kvality lze nosit paruku jako rychlonasazovačku bez lepení. Syntetické paruky také není nutné fixovat.

Jak gel odstranit, na to se můžete podívat ve videu.

 

 • JAKOU ŽIVOTNOST MAJÍ PARUKY Z PRAVÝCH VLASŮ?

Životnost je závislá na druhu péče, jakou jim dáme. U střední třídy kvality paruk z pravých vlasů uvádím životnost 6/12 měsíců, ale je to velice individuální a mohou vydržet i dva roky. Někdo má paruku na 3 měsíce, někdo na dva roky. V podstatě paruky z pravých vlasů obecně mají mínus v tom, že pokud jsou části ručně poutkované, vlasy řídnou, vypadávají – je to běžný stav a pokud není podklad zatírán silikonem, bude se tak dít na jakýchkoliv parukách které mají jemné uzlíky napoutkované na tylu. Pak je potřeba paruku doplnit či pořídit novou. Tuto životnost ale udávám opravdu orientační a hlavně při každodenním nošení, lepení, mytí jednou za týden, častějším žehlení, barvení a pod., takže při maximální zátěži. U VIP kvality paruk z pravých vlasů je pak životnost samozřejmě vyšší ale opět individuální. Čím více budete paruku zatěžovat a nevhodně se o ni starat, tím kratší dobu vydrží i VIP kvalita. Pokud však máte paruk více a střídáte je, pochopitelně se tím životnost prodlužuje. Každá paruka je jiná a každá paruka je jedinečná a tedy nemohu s přesnou určitostí říci, jak která paruka dlouho vydrží. Vše jednoduše záleží na vaší péči. Nikdy neexistuje univerzální péče, která funguje na všechny paruky z lidských vlasů. Péče se vždy musí stanovit na míru danému vlasu. A pokud náhodou nefunguje, ihned péči pozměnit aby se paruka udržela co nejdéle pěkná. Při správné péči i z velice nekvalitního vlasového materiálu se dá udržet dlouholetá paruka. Paruky obecně jsou spotřební zboží a už tím, že je nosíme je neskutečně ničíme :). I paruky zhotovené na míru z vysoce kvalitního vlasového materiálu je nutné alespoň jednou za třičtvrtě roku/rok nechat doplnit, protože i tyto paruky řídnou. Čím přirozenější hustota paruky (vizuálně pěknější a přirozenější vzhled) tím kratší životnost. Naopak paruky s vysokou hustotou sice vydrží o něco déle, ale vizuálně budete nešťastní, paruka bude působit jako helma, bude těžká a nevzhledná. Ale s tím je potřeba počítat a přeci si nebudeme kupovat paruku aby nám ležela ve skříni. Jak na péči o pravý vlas se můžete podívat zde.

 

 • JAKOU ŽIVOTNOST MAJÍ PARUKY ZE SYNTETICKÉHO VLÁKNA?

Paruky ze syntetického materiálu tak jako paruky z pravých vlasů mají individuální životnost. Při správné péči vydrží i několik let, někdo dokáže paruku odrovnat do pár měsíců. Také zde záleží na délce paruky – čím kratší je, tím déle vydrží. Opět, je potřeba dodržet základy správné péče o paruky. Ty naleznete zde.

 

 • PROČ ZDE NENALEZNU PARUKY V KRÁTKÉM STŘIHU/MODERNÍ STŘIHY A ÚČESY ?

Všechny paruky, které nabízím jsou univerzální. Univerzálního střihu, délky i velikosti.   Všechny paruky lze tedy upravit dle vašeho přání – ano, i zkrátit na kratší délky, ale mějte na paměti, že je to stále paruka a takovou úpravu je nutné řešit přímo na vaší hlavě, já na dálku mnohem hůře odhaduji délky, aby vše sedělo jak má (každý máme jinak dlouhý krk, jinak tvarovanou hlavu, obličej a tedy na mne může délka cca 40cm vypadat jinak než na vás), takže pokud chcete úpravu než jen zkrácení, je nutné oslovit kadeřnictví nakloněné vám paruku upravit. Takže se vůbec nebojte vaší novou paruku upravit tak, jak potřebujete, protože k tomu tyto paruky jsou zhotovené. Nemají finální podobu, protože tu finální podobu jim dáte vy. A díky tomu je pak paruka tou pravou.

Oproti tomu paruky ze syntetického materiálu již mají určité střihy, které se nebojte upravit dle svého.

 

 • JAKOU HUSTOTU MÁ PRAVÝ VLAS A JAKÝ SYNTETICKÝ?

Hustota pravého vlasu se pohybuje mezi 150% až 180% (tupé cca 130%, 150%), kdy tato hustota vypadá přirozeně a je příjemná na nošení.

Syntetické paruky tak jako pravý vlas mají vysoce přirozenou hustotu zpracování. Paruku tak na hlavě skoro ani necítíte. Je velice lehká a prodyšná.

 

 • MOHU SI ZASTŘIŽENÍ PŘEČNÍVAJÍCÍHO PODKLADU OD VÁS OBJEDNAT?

Bohužel tato úprava (u paruk z pravého vlasu) je nutná udělat vám přímo na míru, tedy obličeji, který bude paruku nosit. Pokud máte objednanou VIP paruku, tam mohu tento střih udělat i na dálku já, protože v oblasti uší je pevné zpracování a tedy se v oblasti uší nic neupravuje. Pokud ale máte paruku, která má tyl od ucha k uchu (střední třída kvality vlasového materiálu), tam je tato úprava nutná přímo na hlavě, která paruku bude nosit. Samozřejmě můžete dorazit a já velice ráda tento úkon udělám, ale na dálku to bohužel nelze udělat, protože každý máme jinak tvarovaný obličej a na dálku to nejde odhadnout, i kdyby jste mi zaslali přesné míry.

   

  • PROČ JE BARVA PARUKY LEHCE ODLIŠNÁ OD OBRÁZKU NA ESHOPU U DANÉ PARUKY?

  Za prvé – všechny paruky z pravých vlasů jsou barveny ručně. A tak, jako žádný kadeřník neudělá dvěma lidem dokonale stejné vlasy, tak to nejde udělat ani u paruk z pravých vlasů. Nejen že tam jsou odchylky ve zpracování – jednou je balayage zhotovena tak, že je paruka více prosvětlena, podruhé ta samá může být zpracována tak, že bude méně prosvětlena. To vše jsou normální odchylky u barvení lidského vlasu ručně.

  Za druhé – každý vlas je originál. Má svoji unikátní strukturu, poréznost, barvu a s tím se při barvení musí počítat. Takže i když na zdánlivě stejné podkladu namíchám stejnou směs jako na předchozí paruce, výsledek může být odlišný – tmavší/ světlejší. Opět je to normální a nelze udělat dvě dokonale stejné paruky protože jde o lidský vlasový materiál.

  A za třetí – každý počítač, monitor, mobil, tablet – jednoduše to, kde se na fotografie díváte, zobrazuje barvy a světlost x tma, jinak. Nemáme  kalibrované monitory, aby jsme mohli vidět  barevnosti stejně. To, co se mě zobrazí na mobilu, tak jako je to ve skutečnosti, je v mém počítači najednou o dva stupně tmavší a naopak.

  Proto prosím berte v potaz, že fotografie jsou pouze ilustrativní – vždy jde o originální barevné zpracování každé paruky. Vždy jsou při obrázku odchylky v lehké barevnosti a délce. Všechny potřebné informace jsou vždy popsány u dané paruky (délka, zpracování, tomu určená cena a pod).

   

  Pochopitelně pokud zde na své dotazy nenaleznete odpověď, určitě mi napište a já se pokusím vám co nejlépe poradit.