Někdy se objeví otázky ohledně paruk, ani nevíme jak a většinou je na ně i těžké dohledat informace. Ale já jsem se pokusila shrnout vše o parukách do otázek a odpovědí, aby jste se mohli přímo podívat, zda zde nenajdete na svoje dotazy odpověď.

 

  • JAK ČASTO UMÝVAT VLASOVÝ GEL Z PODKLADU?

Je to velice jednoduché – vždy, když je potřeba. Já k lepení doporučuji vlasový gel Got2be a jelikož je v Čechách k dostání pouze řada žlutá, nikoliv černá, je jeho odstranění důležité a hlavně nutné provádět častěji. Černou variantu ale nabízím u sebe naeshopu, takže můžete objednávat zde. Já odstraňuji (pokud jsem líná, což většinou jsem) jednou za dva, tři dny (žlutá varianta tohoto vlasového gelu je nutné odstraňovat častěji). První den nanesu a druhý den pouze podklad s gelem namočím a pokud je vrstva dostatečná, není podruhé třeba přidávat další gel (případně pouze na část, kde to nelepí). Pokud ale nebude gel pravidelně odstraňován, bude se vrstvit, bude ničit vlasy a jejich poutkování a hlavně to nebude vypadat pěkně.

Jak gel odstranit, na to se můžete podívat ve videu.

 

  • JAKOU ŽIVOTNOST MAJÍ PARUKY Z PRAVÝCH VLASŮ?

Životnost je závislá na druhu péče, jakou jim zvolíme. U střední třídy kvality paruk z pravých vlasů uvádím životnost 6/8 měsíců, ale je to velice individuální. V podstatě paruky z pravých vlasů obecně mají mínus v tom, že pokud jsou části ručně poutkované, vlasy řídnou, vypadávají. Pak je potřeba paruku doplnit či rovnou pořídit novou. Tuto životnost ale udávám opravdu orientační a hlavně při každodenním nošení, lepení, mytí jednou za týden, častějším žehlení, barvení a pod., takže při maximální zátěži. Pokud však máte paruk více a střídáte je, pochopitelně životnost se tím prodlužuje. Každá paruka je jiná a každá paruka je jediněčná a tedy nemohu s přesnou určitostí říci, jak která paruka dlouho vydrží. Raději uvádím nižší životnost, než abych tu lhala, že vydrží věky. Paruky obecně jsou spotřební zboží a už tím, že je nosíme je neskutečně ničíme 🙂 Ale s tím je potřeba počítat a přeci si nebudeme kupovat paruku aby nám ležela ve skříni. Jak na péči o pravý vlas se můžete podívat zde.

Myslím, že krátká životnost stojí za to, že vzhled je dokonalý a nelze poznat, že jde o paruku. Vzhled je dokonalý :).

U VIP paruk je pak naopak životnost dva i více let při kvalitní péči.

 

  • JAKOU ŽIVOTNOST MAJÍ PARUKY ZE SYNTETICKÉHO VLÁKNA?

Syntetická paruka je oproti paruce z pravého vlasu výhodnější v tom, že její životnost je opravu vyšší. Nemohu přesně určit období, čas, kdy paruka vydrží, stále je vše závislé od druhu péče, kterou parukám věnujeme. Syntetická paruka se dá za měsíc totálně odrovnat, ale může vydržet i kolik let. Jak o ni pečovat najdete zde a jaké jsou jejich výhody a nevýhody zase tady.

 

  • PROČ ZDE NENALEZNU PARUKY V KRÁTKÉM STŘIHU/MODERNÍ STŘIHY A ÚČESY ?

Všechny paruky, které nabízím jsou univerzální. Univerzálního střihu, délky i velikosti.   Všechny paruky lze tedy upravit dle vašeho přání – ano, i zkrátit na kratší délky, ale mějte na paměti, že je to stále paruka a takovou úpravu je nutné řešit přímo na vaší hlavě, já na dálku mnohem hůře odhaduji délky, aby vše sedělo jak má, takže pokud chcete úpravu vyšší třídy než jen zkrácení, je nutné oslovit kadeřnictví nakloněné vám paruku upravit. Takže se vůbec nebojte vaší novou paruku upravit tak, jak potřebujete, protože k tomu tyto paruky jsou zhotovené. Nemají finální podobu, protože tu finální podobu jim dáte vy.

 

  • JAKOU HUSTOTU MÁ PRAVÝ VLAS A JAKÝ SYNTETICKÝ?

Hustota pravého vlasu se pohybuje mezi 150 až 180 procenty, kdy tato hustota vypadá přirozeně a je příjemná na nošení. Oproti tomu syntetické vlákno, ať je ve stejné hustotě zpracování, je objemnější, protože je pochopitelně i vlákno silnější, než pravý vlas. Tuto hustotu u syntetické paruky ale můžete snížit prostříháním (nabízím i úpravu přirozeného vzhledu, kde právě tuto hustotu snižuji, pokud si tak někdo žádá). Ofinové syntetického materiálu jsou z mé nabídky syntetického vlákna nejméně husté a tedy nejméně objemné a na hlavě nejlehčí.

 

  • JE MOŽNÉ PARUKY OFINOVÉ NOSIT I V CULÍKU?

Ano je, ale vzhledem k tomu, že je to paruka v základním zpracování, tedy bez ručního poutkování na tylovém podkladu a přechod je znát, není tak přirozený jako u ostatních paruk, tak je možné tyto paruky nosit pouze ve volném culíku, drdolu, či copu. Nevyčešete s nimi drdol v oblasti temene. Ale zkoušení se meze nekladou, takže stačí jen zkoušet a zkoušet a vymýšlet jak a co je s touto parukou možné. Viz obrázky zde.

 

  • JAKÉ JE ZÁKLADNÍ ROZDĚLENÍ SYNTETICKÝCH PARUK NA TOMTO ESHOPU?

V podstatě se syntetické paruky zde dělí na tři tábory. Ty v základním zpracování, tedy jsou s ofinou a jsou nositelné pouze rozpuštěné, případně stažené do volného copu, drdolu či culíku. Pracovně jim říkám ZÁKLADNÍ.  Další v řadě jsou KLASIK a to znamená, že již mají část ručního poutkování a je možné si k nim doobjednat Úpravu přirozeného vzhledu, aby vlasová linie a celé vzezření vypadalo ještě lépe a nošení bylo komfortnější. Zpracování tohoto podkladu již dovoluje větší množství variability co do účesů a nošení, než předchozí základní zpracování. A poslední řadou jsou  EXTRA. Toto zpracování je podobné jako u předchozí varianty, nicméně plocha, která je zhotovena ručním poutkováním vlas po vlasu je mnohem větší a vy si tak můžete užít vytváření účesů skoro jako s vlastními vlasy. Vzhled a celkové materiálově zpracování je nejkvalitněji zpracované tak, aby nošení bylo co nejpohodlnější. Zde je již vlasová linie přirozeněji zpracována a více se přibližují parukám z pravých vlasů.

 

Syntetické paruky a jejich druhy.

Syntetické paruky a jejich druhy.

 

  • BUDOU V NABÍDCE I TUPÉ?

Ráda bych do nabídky zařadila i tupé, jak pro ženy, tak i pro muže, některé přímo mnou vyrobené, některé s možností výroby na míru a některé univerzální. Nicméně tupé budu moci zařadit do prodeje až později. Tupé ale obecně je taková ošemetná věc. Plánuji sice otevřít obchod, ale prodej bude stále fungovat přes eshop a nabízet tupé přes internet je složitější, než u celých paruk. Tupé je věc, která má doplnit vaši vlastní barvu vlasů, takže tupé je vhodnější zhotovit přímo na míru klientce/klientovi a tím se tak zajistí co nejpřirozenější splynutí. Ale já tupé na míru nevyrábím a budu nabízet pouze univerzální, které bude nutné pak doupravit v závislosti na vaší barvě vlasů.

 

  • MOHU SI ZASTŘIŽENÍ PŘEČNÍVAJÍCÍHO PODKLADU OD VÁS OBJEDNAT

Bohužel tato úprava je nutná udělat vám přímo na míru, tedy obličeji, který bude paruku nosit. Pokud máte objednanou VIP paruku, tam mohu tento střih udělat i na dálku já, protože v oblasti uší je základní zpracování. Pokud ale máte paruku, která má tyl od ucha k uchu, tam je tato úprava opravdu zásadní. Samozřejmě můžete dorazit a já velice ráda tento úkon udělám, ale na dálku to bohužel nelze udělat, protože každý máme jinak tvarovaný obličej a na dálku to nejde odhadnout, i kdyby jste mi zaslali přesné míry.

 

Zde jsem připravila několik otázek a jejich odpovědí a věřím, že jak mě budou napadat další, jak budu dostávat další a další otázky, budu je sem postupně přidávat aby jste si mohly své odpovědi vyhledat.

Pochopitelně pokud zde na své dotazy nenaleznete odpověď, určitě mi napište a já se pokusím vám co nejlépe poradit.