Někdy se objeví otázky ohledně paruk, ani nevíme jak a většinou je na ně i těžké dohledat informace. Ale já jsem se pokusila shrnout vše o parukách do otázek a odpovědí, aby jste se mohli přímo podívat, zda zde nenajdete na svoje dotazy odpověď.

 

  • JAK ČASTO UMÝVAT VLASOVÝ GEL Z PODKLADU?

Je to velice jednoduché – vždy, když je potřeba. Pokud ale nebude gel pravidelně odstraňován, bude se vrstvit, bude ničit vlasy a jejich poutkování a hlavně to nebude vypadat pěkně. Nicméně není nutné paruky lepit. Např u VIP kvality lze nosit paruku jako rychlonasazovačku.

Jak gel odstranit, na to se můžete podívat ve videu.

 

  • JAKOU ŽIVOTNOST MAJÍ PARUKY Z PRAVÝCH VLASŮ?

Životnost je závislá na druhu péče, jakou jim zvolíme. U střední třídy kvality paruk z pravých vlasů uvádím životnost 6/12 měsíců, ale je to velice individuální. Někdo má paruku na 3 měsíce, někdo na dva roky. V podstatě paruky z pravých vlasů obecně mají mínus v tom, že pokud jsou části ručně poutkované, vlasy řídnou, vypadávají. Pak je potřeba paruku doplnit či rovnou pořídit novou. Tuto životnost ale udávám opravdu orientační a hlavně při každodenním nošení, lepení, mytí jednou za týden, častějším žehlení, barvení a pod., takže při maximální zátěži. U VIP kvality paruk z pravých vlasů je pak životnost samozřejmě vyšší (rok a půl, dva roky). Pokud však máte paruk více a střídáte je, pochopitelně životnost se tím prodlužuje. Každá paruka je jiná a každá paruka je jediněčná a tedy nemohu s přesnou určitostí říci, jak která paruka dlouho vydrží. Vše jednoduše záleží na naší péči. Nikdy neexistuje univerzální péče která funguje na všechny paruky z lidských vlasů. Péče se vždy musí stanovit na míru danému vlasu. A pokud náhodou nefunguje, ihned péči pozměnit aby se paruka udržela co nejdéle pěkná. Při správné péči i z velice nekvalitního vlasového materiálu se dá udržet dlouholetá paruka. Paruky obecně jsou spotřební zboží a už tím, že je nosíme je neskutečně ničíme :). I paruky zhotovené na míru z vysoce kvalitního vlasového materiálu je nutné alespoň jednou za rok nechat doplnit protože i tyto paruky řídnou.  Ale s tím je potřeba počítat a přeci si nebudeme kupovat paruku aby nám ležela ve skříni. Jak na péči o pravý vlas se můžete podívat zde.

 

  • JAKOU ŽIVOTNOST MAJÍ PARUKY ZE SYNTETICKÉHO VLÁKNA?

Syntetická paruka je oproti paruce z pravého vlasu výhodnější v tom, že její životnost je opravu vyšší. Nemohu přesně určit období, čas, kdy paruka vydrží, stále je vše závislé od druhu péče, kterou parukám věnujeme. Syntetická paruka se dá za měsíc totálně odrovnat, ale může vydržet i kolik let. Jak o ni pečovat najdete zde a jaké jsou jejich výhody a nevýhody zase tady.

 

  • PROČ ZDE NENALEZNU PARUKY V KRÁTKÉM STŘIHU/MODERNÍ STŘIHY A ÚČESY ?

Všechny paruky, které nabízím jsou univerzální. Univerzálního střihu, délky i velikosti.   Všechny paruky lze tedy upravit dle vašeho přání – ano, i zkrátit na kratší délky, ale mějte na paměti, že je to stále paruka a takovou úpravu je nutné řešit přímo na vaší hlavě, já na dálku mnohem hůře odhaduji délky, aby vše sedělo jak má (každý máme jinak dlouhý krk, jinak tvarovanou hlavu, obličej a tedy na mne může délka cca 40cm vypadat jinak než na vás), takže pokud chcete úpravu než jen zkrácení, je nutné oslovit kadeřnictví nakloněné vám paruku upravit. Takže se vůbec nebojte vaší novou paruku upravit tak, jak potřebujete, protože k tomu tyto paruky jsou zhotovené. Nemají finální podobu, protože tu finální podobu jim dáte vy. A díky tomu je pak paruka tou pravou.

 

  • JAKOU HUSTOTU MÁ PRAVÝ VLAS A JAKÝ SYNTETICKÝ?

Hustota pravého vlasu se pohybuje mezi 150% až 180% (tupé cca 130%), kdy tato hustota vypadá přirozeně a je příjemná na nošení. Oproti tomu syntetické vlákno, ať je ve stejné hustotě zpracování, je objemnější, protože je pochopitelně i vlákno silnější, než pravý vlas. Tuto hustotu u syntetické paruky ale můžete snížit prostříháním (nabízím i úpravu přirozeného vzhledu, kde právě tuto hustotu snižuji, pokud si tak někdo žádá).

 

  • JE MOŽNÉ PARUKY OFINOVÉ NOSIT I V CULÍKU?

Ano je.  Zkoušení se meze nekladou, takže stačí jen zkoušet a zkoušet a vymýšlet jak a co je s touto parukou možné. Samozřejmě možnosti různých účesů jsou závislé na délce vlasů. Pokud máte delší mikádo nic moc culíky s ním neuděláte. Z mé zkušenosti pro normální culík či drdol je dobré mít délku vlasů alespoň 40cm. Viz obrázky zde.

 

 

  • BUDOU V NABÍDCE I TUPÉ?

Ráda bych do nabídky zařadila i tupé, jak pro ženy, tak i pro muže, některé přímo mnou vyrobené, některé s možností výroby na míru a některé univerzální. Nicméně tupé budu moci zařadit do prodeje až později. Tupé ale obecně je taková ošemetná věc. Plánuji sice otevřít obchod, ale prodej bude stále fungovat přes eshop a nabízet tupé přes internet je složitější, než u celých paruk. Tupé je věc, která má doplnit vaši vlastní barvu vlasů, takže tupé je vhodnější zhotovit přímo na míru klientce/klientovi a tím se tak zajistí co nejpřirozenější splynutí. Ale já tupé na míru nevyrábím a budu nabízet pouze univerzální, které bude nutné pak doupravit v závislosti na vaší barvě vlasů.

 

  • MOHU SI ZASTŘIŽENÍ PŘEČNÍVAJÍCÍHO PODKLADU OD VÁS OBJEDNAT

Bohužel tato úprava je nutná udělat vám přímo na míru, tedy obličeji, který bude paruku nosit. Pokud máte objednanou VIP paruku, tam mohu tento střih udělat i na dálku já, protože v oblasti uší je základní zpracování a tedy se v oblasti uší nic neupravuje. Pokud ale máte paruku, která má tyl od ucha k uchu (střední třída kvality vlasového materiálu), tam je tato úprava nutná přímo na hlavě, která paruku bude nosit. Samozřejmě můžete dorazit a já velice ráda tento úkon udělám, ale na dálku to bohužel nelze udělat, protože každý máme jinak tvarovaný obličej a na dálku to nejde odhadnout, i kdyby jste mi zaslali přesné míry.

Pochopitelně pokud zde na své dotazy nenaleznete odpověď, určitě mi napište a já se pokusím vám co nejlépe poradit.