NÁVOD NA ÚDRŽBU SYNTETICKÝCH PARUK 
ČESÁNÍ

– česání syntetických paruk je obdobné jako česání paruk z pravých vlasů – jen je
potřeba si uvědomit, že pokud češeme paruku kartáči, které mají zuby kladeny těsně vedle sebe, mají vlasy tendenci elektrizovat
a tím se znovu zacuchávají – takže z počátku je dobré vlasy pročesat hřebenem, či kartáčem
s širšími rozestupy mezi zuby aby se zamezilo případnému poletování vlasů, či kartáčem s plastovými bodlinkami, které nejsou hustě řazené

MYTÍ

– ve vodě rozpustíme šampon na umělé vlákno, paruku do ní ponoříme
a promneme. Jemně umyjeme tak aby se přípravek dostal všude
– necháme chvilku působit a po několika minutách paruku vyjměte a opláchněte
– pak si připravíme vodu s balzámem a postup opakujeme – ponoříme, lehce promneme
a necháme působit
– po vyndání z lázně s balzámem vše opláchneme čistou studenou nebo horkou vodou
(horkou vodou proto, pokud chceme umělý vlas „opravit“ a odstranit tak krepaté konce, které se tvoří čím je vlas delší)
– paruku zlehka vysušíme ručníkem a pročešeme hřebenem/kartáčem s širokými zuby
– nejlépe necháme na stojanu do druhého dne samovolně uschnout, ale zle i dosušit fénem, což je jedině žádoucí, protože horkým vzduchem také upravujeme krepaté konce
– na závěr aplikujeme bezoplachový kondicionér na umělý vlas pokud máme, ale nepřeháníme to. Tak jako se vším, i zde platí pravidlo všeho s mírou.

NÁSLEDNÁ ÚPRAVA

– syntetickou paruku můžeme následně upravovat tak jako paruky z pravých vlasů
(fénování, kulmování, žehlení)

– doporučuji co nejčastěji  syntetické vlákno zpracovávat teplem – žehličkou na vlasy, či horkým fénem a pročesávat konečky. Tím zajistíte paruce stále krásný vzhled. Pokud se o ni ale nebudete starat, může se i syntetické vlákno „vysušit“ a krepatění/chemlonovatění, bude markantnější. Toto teplotní zpracování je nutné provádět pravidelně jednou za den, či ob den, v závislosti na délce vlasů a přípravků, které se využívají – mnohdy i speciální přípravky na syntetické vlákno nemusí zafungovat v souvislosti s vodou tak jak potřebujeme a hlavně – všeho moc škodí, takže ani s přípravky na umělé vlákno to moc nepřehánějte.

NA CO SI DÁT POZOR

– nepoužívejte šampóny, kondicionéry, masky určené na paruky z pravých vlasů,
ale vždy přípravky určené pro syntetický vlas. Běžné přípravy určené pro pravý vlas,
syntetický vlas naruší a díky tomu se rychleji krepatí
– pokud je to možné, v paruce nespěte, ale není to podmínkou
– paruky je možné teplotně upravovat na nejnižší stupeň (od 100 – 180 stupňů),
vždy ale doporučuji vyzkoušet někde na skrytém místě pramínek teplotně upravit,
zda je ten či onen materiál možný upravit a na jakou teplotu. Mám zkušenost, že 140 stupňů nemá valný efekt na narovnání krepatění. Většina syntetických paruk z obchodů ale nelze
upravit zvýšenou teplotou, takže nejprve vyzkoušejte na skrytém místě aby jste případně nezničili celou paruku

Syntetické vlákno obecně krepatí, s tím je nutné počítat a je to běžný jev. Některé paruky obecně krepatí třeba za měsíc (s těmi se ale nedá dělat nic jiného, než je zasílat na hloubkové regenerace do salonů, kde byly pořízeny) a některé krepatí stále, ale vy je opravujete doma. Takže není nutné zasílat stále a stále na úpravy. Pravidelná péče je tedy velice důležitá, aby bylo nošení paruky pohodlné a vzhledově pěkné.

Paruky obecně jsou zboží, které podléhá rychlé zkáze z důvodu nošení. Již jejím nošením se opotřebovává a je pouze na nás, zda paruku chceme udržovat a starat se o ni, aby jsme ji udrželi co nejdéle pěknou. Takže péči opravdu doporučuji nezanedbat.

Pokud se vám zdají vlasy na těchto parukách moc dlouhé, absolutně se nebojte a zkraťte je – čím delší vlas, tím je krepatění markantnější a častější a čím kratší vlas, je to pohodlnější.

DOPORUČENÉ PRODUKTY

– na syntetický vlas doporučuji pořídit takové produkty, které jsou tomu určené. Např. zde.

 

A jak paruce vytvořit krásné vlny, na to se můžete podívat níže ve videu. Není to nic složitého, nepotřebujete ani kulmu, pouze žehličku na vlasy, kterou určitě doporučuji pořídit  – stačí základní, kde je možnost změny teploty – teplotně zpracovávat syntetické vlákno je možné maximálně tak do 170 stupňů.