Pokud se rozhodnete paruku lepit jako já, napíši vám několik možností, které můžete vyzkoušet a tím si najít právě to pravé pro vás. Paruku raději upevním lepením, než ji mít jen tak. Vzhledem k tomu, že ji nemám za co uchytit (sponkami např. k vlastním vlasům, či čepičce), cítím v lepené paruce mnohem jistěji. Lepení ale není pouze fixační záležitostí, ale i vzhledovou. Díky přilepení vlasovým gelem či speciálním lepidlem, vlasová linie vypadá mnohem více přirozeně.

 

 LEPÍCÍ PÁSKY

Lepící pásky byly prvním, co jsem u své první paruky využila.  Je jich mnoho druhů – některé lepí více, některé méně. S některými můžete mít paruku na hlavě několik týdnů a zároveň se s ní i potápět.

Já využívala takové, které si mohu odstřihnout na požadovanou délku. Vždy jsem si po kontuře obličeje nalepila několik užších pásků, a k nim následně přilepila podklad paruky. U paruk které nabízím je tato možnost také, jen je třeba mít na paměti, že je dobré podklad i kůži něčím odmastit (na bázi alkoholu), jinak pásky špatně drží a jejich odstraňování je nutné provádět opatrně, protože mají tendenci vytahovat poutkování a celé vlasy skrz podklad. .

Nevýhodou těchto pásků je to, že u paruk s realistickým čelním poutkováním, jsou lehce vidět. Po čase se na to přichytí prach a pásky mají tendenci tmavnout. Není ale nic pak jednoduššího, než např. po týdnu pásky sloupnout a nahradit je novými, což jednou za pár dní doporučuji.

 

 SPECIÁLNÍ LEPIDLA

Další variantou jak připevnit paruku jsou lepidla k tomu určená. Ta se prodávají v několika variantách – od transparentních, či tělově zabarvených, až po taková, co jsou voděodolná a vydrží na pokožce i třeba 5 týdnů. Sice je to paráda nemuset si stále paruku lepit, ale má to i své mouchy – je potřeba i takto přilepenou paruku ošetřovat a lepidlo doplnit.

K těmto lepidlům je potřeba i speciální odstraňovač, takže to zvýší cenu nákupu i cenu práce – je to pracnější, než např. lepící pásky, či jen obyčejné vlasové gely. Při každém sundání paruky je pak dobré použít odstraňovač, aby podklad nebyl poškozen mechanickým odstraněním lepidla.

Tato lepidla jsou ale parádní v tom, že pokud někam jedete, např. na dovolenou do teplých krajin, kde se pochopitelně pokožka potí (a ne jen tak kdejaké lepidlo to ustojí), tak tato lepidla ano.  Na dovolené u moře, úžasná věc.

 

VLASOVÉ GELY

A v neposlední řade bych ráda zmínila mé nejoblíbenější – vlasové gely.

Ano, i ty umí paruku přilepit, a řekla bych, že docela dobře. Na tomto způsobu lepení mám ráda to, že pokud se náhodou lepidlo odlepí, stačí trocha vody a paruku zase můžete pohodlně připevnit.  Nevýhodou naopak je to, že drží zhruba jen jeden den. Hledejte takové, které mají na sobě napsáno “ ultra hold, nebo maxi hold“ a nejvyšší číselné označení.

Je pak na vás, jakou značku si oblíbíte a která vám bude vyhovovat. Nechci dělat nějakou reklamu, ale já ráda využívám  vlasové gely od značky Got2be v černé řadě – nakoupit můžete zde. Tato značka má ještě i žlutou řadu, která je běžně k dostání v drogeriích a která opravdu  dobře lepí – více než černá. Jen je  bílý a po zaschnutí stále zanechává lehký bílý nádech, zvláště po častější aplikaci. Toto žluté je i nutné skoro denně odmývat, protože se více vyrství, než jeho černá varianta. Oproti tomu černá varianta je méně lepivá, ale transparentní a za mně mnohem více vyhovující pro přichycení paruk.

Věřím, že si některé tipy odzkoušíte a na lepení paruk nezanevřete. Není to tak moc veliká práce, jak by se zpočátku mohlo zdát. A za cenu přirozeného vzezření paruk tato malá námaha při lepení stojí. Jakmile si to nacvičíte, paruku máte nasazenou a nalepenou raz dva.