Pokud se rozhodnete paruku lepit, napíši vám několik možností, které můžete vyzkoušet a tím si najít právě to pravé pro vás.

 LEPÍCÍ PÁSKY

Lepící pásky byly prvním, co jsem u své první paruky využívala.  Je jich mnoho druhů – některé lepí více, některé méně. S některými můžete mít paruku na hlavě několik týdnů a zároveň se s ní i potápět.

Já využívala takové, které si mohu odstřihnout na požadovanou délku. Vždy jsem si po kontuře obličeje nalepila několik užších pásků, a k nim následně přilepila podklad paruky. U paruk které nabízím je tato možnost také, jen je třeba mít na paměti, že je dobré podklad i kůži něčím odmastit (na bázi alkoholu), jinak pásky špatně drží a jejich odstraňování je nutné provádět opatrně vždy za pomoci speciálního odstraňovače. Je také nutné počítat s tím, že pokud lepícími páskami lepíte tylové paruky, které mají v kontuře obličeje napoutkované vlasy, že pásky budou tyto uzlíky protahovat ven a tedy bude paruka rychleji v kontuře obličeje řídnout. Existují ale paruky, které mají vyloženě silikonové pásky na určitých místech a tam se lepí tyto lepící pásky.

Nevýhodou těchto pásků je i to, že u paruk s realistickým čelním poutkováním, jsou lehce vidět. Po čase se na to přichytí prach a pásky mají tendenci tmavnout, proto i když mají fixaci třeba 5 týdnů, já je měnila po pár dnech. Není ale nic pak jednoduššího, než např. po týdnu pásky sloupnout a nahradit je novými, což jednou za pár dní doporučuji.

Lepící pásky nefungují u paruk, které nejsou pro lepení vhodné. Tam je vždy nutné nejprve přišít nějaký silikonový pásek na podklad paruky a teprve na něj lepící pásky instalovat.

 TEKUTÁ/GELOVÁ LEPIDLA

Další variantou jak připevnit paruku jsou speciální lepidla k tomu určená – většinou mají tekutou konzistenci. Ta se prodávají v několika variantách – od transparentních, či tělově zabarvených, až po taková, co jsou voděodolná a vydrží na pokožce i třeba 5 týdnů. Sice je to paráda nemuset si stále paruku lepit, ale má to i své mouchy – je potřeba i takto přilepenou paruku ošetřovat a lepidlo doplnit a tak jako u lepících pásků, má i toto lepidlo tendenci chytat prach a tmavnout, pokud ho použijete na tylově zpracované paruky s přirozeným poutkováním.

K těmto lepidlům je potřeba VŽDY speciální odstraňovač, takže to zvýší cenu nákupu i čas při práci – je to pracnější, než např. lepící pásky, či jen obyčejné vlasové gely. Při každém sundání paruky je pak dobré použít odstraňovač, aby podklad nebyl poškozen mechanickým odstraněním lepidla a před každým nalepením je vždy nutné pokožku a paruku odmastit např nějakým alkoholem. To má samozřejmě neblahý vliv na podklad paruky a v neposlední řadě i na vaši pokožku.

Tato lepidla jsou ale parádní v tom, že pokud někam jedete, např. na dovolenou do teplých krajin, kde se pochopitelně pokožka potí (a ne jen tak kdejaké lepidlo to ustojí), tak tato lepidla ano.  Na dovolené u moře, úžasná věc. Případně pokud jedete třeba na nějakou pracovní akci, kde nechcete aby bylo vidět, že si sundáváte paruku, nalepíte paruku doma a po čas akce se nemusíte bát, že by se odlepila. Spíte s parukou, koupete se s parukou.

VLASOVÉ GELY

A v neposlední řade bych ráda zmínila mé nejoblíbenější – vlasové gely.

Ano, i ty umí paruku přilepit, a řekla bych, že docela dobře. Na tomto způsobu „lepení“ (záměrně dávám do uvozovek, protože nejde o lepidlo ale fixaci) mám ráda to, že pokud se náhodou gel odlepí, stačí trocha vody a paruku zase můžete pohodlně připevnit a jakmile gel zaschne, opět zase perfektně drží.  Nevýhodou naopak je to, že drží zhruba jen jeden den. Hledejte takové, které mají na sobě napsáno “ ultra hold, nebo maxi hold“ a nejvyšší číselné označení. Případně nabízím vlasový gel i já a můžete ho objednat zde.

K tomuto „lepení“ není potřeba speciální odstraňovač, gel je šetrnější k paruce i k případným vlastním vlasům pokud nějaké máte.

Ráno paruku nalepíte, večer sundáte, ráno stačí podklad jen navlhčit (pokud je tam z předešlého dne dostatek gelu) a znovu nandat. Velice rychlé a jednoduché.

Samozřejmě lze všechny možnosti různě kombinovat – např když v létě nestačí vlasový gel, sáhnu i po lepících páskách a nakombinuji gel i pásky.

Věřím, že si některé tipy odzkoušíte a na lepení paruk nezanevřete. Není to tak moc veliká práce, jak by se zpočátku mohlo zdát. Jakmile si to nacvičíte, paruku máte nasazenou a nalepenou raz dva.